Заробляють Росія та українська “верхівка” – хто наживається на краденому з окупованих територій вугіллі

22 квітня у Києві відбулась прес-конференція щодо того, як російський бізнес заробляє на викраденому українському вугіллі з окупованих територій.

Участь в заході брали правозахисник ГО "Стоп корупції" Костянтин Варшавський, голова ГО "Стоп нелегал" Денис Шинкаренко, голова ГО "Асоціація протидії агрорейдерам" Руслан Лінда й активіст ГО "Народ проти корупції" Олександр Щоголев.

Як заявив голова ГО "Стоп нелегал" Денис Шинкаренко, основна мета прес-конференції – привернути увагу правоохоронців до проблем незаконної закупівлі та реалізації вугілля з Донбасу.

"Ми хочемо привернути увагу правоохоронних органів до чорних схем закупівлі вугілля з окупованих Донецька та Луганська за схемою Роттердам+. На вугіллі заробляють як Росія, так і сепаратисти й представники "верхівки" влади України", – наголосив він.

Як зазначив представник від "Стоп корупції", схеми постачання чорного золота в Україну мають бути прозорими й при цьому не підтримувати окупантів.

"Потрібно, щоб в Україну постачали вугілля за прозорою схемою. Ніякого постачання з ЛНР та ДНР, оскільки в такому разі ми спонсоруватимемо сепаратизм. Також комунальні платежі напряму залежать від ціни закупівлі вугілля", – підкреслив Варшавський.

Кому належить розв'язувати наявні питання, то це правоохоронцям і новообраній владі – таку думку висловив голова ГО "Асоціація протидії агрорейдерам" Руслан Лінда.

"Цю проблему повинні вирішувати правоохоронні органи та новообрана влада. Після чого налагодити постачання вугілля та перерозглянути ціну на його закупівлю", – сказав він.

Ілюстрація Reuters

Зазначимо, що раніше "СтопКор" розповідав про схеми експорту українського вугілля з окупованих територій, а також про основних фігурантів у цій справі. Подробиці про це читайте в матеріалі: "Як російський бізнес заробляє на викраденому українському вугіллі з окупованих територій".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини