Запросив у гості й втік: як одеський суддя Чванкін журналістів приймав

10.10.2018 19:50

Обіцяв оприлюднити серію фактів корупції у рідній Одесі та розкрити карти, звідки у нього гроші та елітне житло, а сам втік від преси. Так голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін зустрічав знімальну групу «Стоп корупції».

Журналісти відгукнулись на запрошення служителя Феміди та приїхали у місто, проте замість гостинності Чванкін закрився у нарадчій кімнаті й відмовився спілкуватись. Зазначив, що буде говорити з журналістами на прес-конференції, час і місце сказав уточнити у свого прес-секретаря, який так і не зв’язався з медійниками.

Утім, журналістам вдалось познайомитися з тещею судді, на яку записаний розкішний маєток, де мешкає родина Чванкіна.

«Сама жінка мешкає у звичайному приватному будинку в Овідіополі. Два роки на пенсії, а до того працювала вчителькою у загальноосвітній школі. Звідки у педагога гроші на купівлю маєтку в гламурному районі Одесі, жінка пояснила, що придбала землю у 70 роках і була здивована, що договір купівлі датований 2017 роком, а ринкова вартість будинку понад мільйон доларів. Ми припускаємо, що теща одіозного судді або приховує реальний стан речей або не в курсі, що минулого року стала власницею елітного житла», – розповіла журналістка «СтопКору» Ася Глуцька.

Журналісти намагались потрапити до так званого «лакшері кооперативу», де мешкає Чванкін. Саме так одесити називають цей район з елітним житлом. Утім територія – під охороною, а в’їзд виключно за перепустками.

За оцінками ріелторів, з якими консультувались журналісти, будинок судді коштує понад мільйон доларів, житло у районі без оздоблювальних робіт обійдеться охочим стати його сусідами у 600 тисяч доларів.

Нагадаємо, 25 вересня Вища кваліфікаційна комісія суддів зробила перерву в розгляді переатестації поплічника екс-голови ЦВК Ківалова – голови Київського районного суду Одеси Сергія Чванкіна. Напередодні засідання активісти «Стоп корупції» передали членам комісії корупційне досьє на служителя Феміди. У файлах ідеться про будинок в елітному районі Одеси, де мешкає Чванкін з родиною, і позашляховик, на якому регулярно підвозять суддю на роботу. При цьому у скромній декларації людини Сергія Підрахуя лише два паркомісця і жодної машини.

«Під час спілкування з членами комісії Чванкін зазначив, що вартість будинку лише 68 тисяч доларів і спочатку родина купила землю, а на ній вже звела будинок. Фактично Чванкін ввів в оману ВККСУ, ми отримали оцінку в експерта з нерухомості, який обрахував ринкову вартість маєтку, йдеться про майже мільйон доларів», – зазначають активісти «Стоп корупції», які слідкували за співбесідою.

«Київський районний суд Одеси – найкращий», «усе плітки» і «вас замовили». Так під час перебування у Києві коментував активістам «СтопКору» суддя Сергій Чванкін свій майновий стан та незадекларовані статки.

Суддя влаштував втечу від активістів, перестрибував з однієї теми на іншу та прямо не відповів на жодне запитання.

Чванкін грав у словесний пінг-понг, обіцяв показати, де корупція, планував провести розслідування діяльності журналістів та пропонував «увімкнути диктофон».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини