Запорізький титано-магнієвий комбінат, який приватизував Фірташ, повертається у власність держави

Господарський суд Запорізької області повернув у власність держави Запорізький титано-магнієвий комбінат. Це підприємство у 2013 році приватизувала компанія олігарха Дмитра Фірташа.

Firtash
Дмитро Фірташ Фото: 24 канал

Суд розірвав договорів держави з компанією "Толексіс Трейдінг Лімітед", яка входить до групи компаній DF Group. Цією групою володіє Фірташ.

Запорізький титано-магнієвий комбінат вже повертали державі у 2018 році, але тоді Верховний суд постановив переглянути справу в суді першої інстанції.

"Сьогодні суд першої інстанції повністю задовольнив позов САП та своїм рішенням повернув Запорізький титано-магнієвий комбінат у власність держави", - заявили в прокуратурі, передає "РБК-Україна".

У 2013 році Фонд держмайна уклав контракт з офшорною компанією "Толексіс Трейдінг Лімітед" про приватизацію Запорізького титано-магнієвого комбінату з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.

Компанія вклала в отримане підприємство 110 млн доларів для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013-2015 років. Однак пізніше ці гроші були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

"При цьому на модернізацію виробництва фактично було спрямовано лише 20 млн гривень. Отже, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, САП ініціювала розірвання договору про заснування ТОВ "ЗТМК" та повернення комбінату повністю до сфери державного управління", - додали в САП.

Нагадаємо, у червні Рада національної безпеки і оборони ввела персональні санкції проти олігархів Дмитра Фірташа і Павла Фукса.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у РНБО відповіли, чому не закрили підприємства Фірташа.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини