«Заплати мені більше, ніж заплатили за тебе»: у Вінниці суддя вимагала хабар, щоб не посадити матір двох дітей за ґрати

15.12.2020 12:55

Засудили на 5 років за свою ж землю. Жителька Вінниці у відчаї звернулася до місцевого осередку «Стоп корупції» по допомогу. Бо стала жертвою афери, та ще й за ґрати потрапила. А все через корупцію у місцевих судах і прокуратурі. Про це розповіла членкиня вінницького відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Ольга Мілінчук.

Мати двох дітей може опинитися за ґратами Фото: СтопКор

«Здивуй мене! Заплати мені більше, ніж заплатили за тебе!» — саме так одіозна суддя Вінницького міського суду Гайду заявила підсудній у справі, де стороною звинувачення керував чоловік судді – прокурор міста Гайду. Про цей прокурорсько-суддівський сімейний підряд  вже писали місцеві ЗМІ.

Вінничанка Олена Малиновська разом із представницею місцевого осередку «Стоп корупції»  приїхала до Києва для зустрічі з журналістами.  Жінка розповіла, що вже 6 років потерпає від корупції суддівсько-прокурорської системи у місті.

«Ще у 2014 році я продавала свою землю. Документи були готові, покупець сплатила меншу частину вартості, але раптом виявилося, що вона не мала всієї суми. Я згодилася кілька місяців почекати. Договір про наміри за моєї ініціативи оформили у нотаріуса. Але коли настав строк виплати – а це більше половини від вартості — покупець Валентина Дзюба просто зникла зі зв’язку. Кілька тижнів ми не могли з нею зв’язатися. Тоді я виставила ділянку на продаж і продала її», — розповідає Олена.

Жінка повідомила, що згодом Дзюба зателефонувала із претензіями, що Олена продала землю. Малиновська запропонувала повернути їй завдаток, адже продавчиня мала повне право продати свою землю іншому покупцю через довготривале зникнення покупчині.

«Не потрібно мені повертати гроші, я все отримаю: і землю, і гроші!», — передає Малиновська слова Дзюби.

Це вже потім Олена довідалася про покупчиню: родина Валентини Дзюби постійно опинялась у скандалах: рейдерські захоплення землі і врожаю, несплата до бюджету, незаконний видобуток піску, хуліганство…

«Громада Калиновського району – 19 людей – написали заяви до поліції, бо їхні підписи щодо продажу паїв підробили. Уже 8 експертиз підтвердили фіктивність підписів. Загалом проти цієї родини Дзюби 5 кримінальних проваджень відкрити. Але їм усе як із гуся вода. Є у них адвокат, який гроші заносить, і всі про це знають», — розповідає Олена, яка в житті ніколи не мала проблем із законом.

Дзюба написала заяву до поліції про те, що її ошукали, проти Олени відкрили кримінальну справу чомусь у районному управлінні поліції. Заступником прокурора області тоді був Гайду, з яким, як стверджують вінничани, у родини Дзюби були дуже тісні  стосунки. А в суді справу розглядала… дружина прокурора! Чи варто дивуватись, що суддя Вінницького суду Гайду підтримала звинувачення і засудила матір двох малолітніх дітей до 5 років позбавлення волі?

Вінницька судівсько-прокурорська родина Гайду Фото; Puer

Під час розгляду справи в апеляції чоловік Гайду вже став прокурором міста і безпосередньо керував стороною звинувачення.

Апеляційний суд Вінницької області лишив вирок у силі, і мати немовляти, якому і рочку не було. опинилась у СІЗО на 8 місяців.

Зазначимо, "СтопКор" уже розповідав про синхронність рішень Вінницького міського і Апеляційного судів.

Утім касаційна інстанція вирок апеляції скасувала, чітко зазначивши : апеляційний суд розглянув справу формально і не зважив на відсутність доказів щодо злочинних мотивів, повне ігнорування позиції захисту і непідтверджені доказами заяви Дзюби в суді. Тоді юристи сказали Олені: по суті це – виправдальний вирок.

«…Суди не встановили належних і допустимих доказів на підтвердження винуватості у вчиненні шахрайства», — йдеться у рішенні колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного суду України від 3 грудня 2019 року.

Малиновську звільняють. А справу знову направляють до суду апеляційної  інстанції.

«Дзюба плутається в показах, прокурор їй підказує. А в протоколі пишуть не те, що буцімто потерпіла говорила, а повністю переписують її покази з попереднього суду», — дивується жінка.

І знову суд лишив у силі рішення щодо винуватості Олени. «Здивувати» суддю хабарем вона не змогла чи не захотіла.

Згодом дізналася, що спірну землю арештували, а потім та ж суддя Гайду нишком зняла арешт, і землю продали за чверть ціни… доньці Валентини Дзюби! Таким чином, сімейка «постраждалих» і гроші повернула, і землю отримала.

Справа Олени Малиновської знов у Верховному Суді. Вінничанка боїться, що її можуть ув'язнити будь-якої миті. А її маленька дитина, яка лише зараз стала називати її мамою, залишиться з бабусею.

«Вінницький відокремлений підрозділ спрямував документи у справі до юристів «Стоп корупції», — зазначають місцеві стопкорівці.

Вони запевняють, що готові надати юридичну і правозахисну підтримку. І боротися з цим і іншими проявами судівсько-прокурорської корупції на Вінниччині.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини