Заплатив – гуляй на волі. Красносільська розповіла, як у ВРУ саботують покарання корупціонерів

05.12.2019 14:25

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зауважила, що члени Верховної Ради відхилили ідею скасувати застави для чиновників, яких підозрюють у вчиненні тяжких корупційних злочинів.

Анастасія Красносільська Фото: СтопКор

"Чи міг суд призначити більшу заставу? Так, міг. Це можна було зробити. Була навіть ідея у ВР ліквідувати можливість відпускати під заставу людей, яких підозрюють справді у великих масштабах корупції. Ця ідея, на жаль, не знайшла підтримки. Досі відбуваються  дискусії з точки зору забезпечення прав людини", – зазначила Красносільська в ексклюзивному коментарі "СтопКору".

Для прикладу, 18 листопада Печерський райсуд Києва звільнив з-під варти голову правління АТ "Укрексімбанк" Олександра Гриценка і відпустив його під заставу в розмірі 2 млн 998 тис. 681 грн. Трохи раніше, 15 листопада, Вищий антикорупційний суд обрав для колишнього першого заступника голови Нацбанку Олександра Писарука запобіжний захід у вигляді внесення застави у розмірі 5 мільйонів гривень без взяття під арешт (причому в справі на 1,2 млрд гривень). Такі "смішні" застави часто дають чиновникам можливість уникнути відповідальності, водночас шкода державі непомірна велика. То чому Верховна Рада саботує такий важливий процес?

Сама Анастасія Красносільська підтримує скасування застав.

"Я є прихильником ідеї відмовитись від застави для високопосадової корупції для тяжких і особливо тяжких злочинів", – додала вона.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини