Заощаджуватимуть на інклюзії та «Турботі»: столичні стопкорівці проаналізували бюджет Києва-2021

20.01.2021 16:10

Бюджет розвитку столиці у 2021 році збільшиться на 250 млн грн. Значні кошти витрачатимуть на транспортну інфраструктуру – нові станції метро, мости, дорожні розв’язки. Утім, планується скорочення витрат на деякі соціальні проєкти. Про це свідчить аналіз бюджету столиці 2021 року, який здійснив журналіст і голова Шевченківського районного відокремленого підрозділу «Стоп корупції» у Києві Володимир Чеславський.

Ілюстрація: СтопКор

Проєкт бюджету на 2021 рік був розданий депутатам 21.12.20 за два дні до голосування і тому як слід ознайомитись і детально вивчити не всі встигли. Основні показники бюджету можна побачити  на сайті КМДА.

«У порівнянні з проєктом вирішено зменшити плату за користування комунальним майном міста та зменшити місцеві податки для малого бізнесу. Водночас планується збільшити заробітні плати працівників комунальних закладів, медиків, вчителів», - зазначив Чеславський.

Журналіст відзначив, що у 2020 році бюджет розвитку складав близько 700 млн грн, а 2021-й планується навіть збільшення до 959,7 млн грн. З них значна частина коштів піде на метро до Виноградаря, інше — на велодоріжки та поточний ремонт доріг. Але навіть це збільшення не порівняти з 2018 роком, коли бюджет розвитку складав 1 014,2 млн грн.

Усього на департамент транспорту заплановано спрямувати значні кошти. З них більша частина — на Подільсько-Воскресенський міст та добудову Великої окружної до вул. Богатирської.

«За збитки за роботу в часи карантину київські комунальні перевізники отримали компенсацію: КП «Київпастранс» — 5,9 млн грн, КП «Київський метрополітен» — 396,1 млн грн. Цей перерозподіл коштів було зроблено з запланованих витрат на пільговий проїзд за програмою «Турбота. Назустріч киянам». У 2021-му ймовірно планується закладені в бюджет за програмою «Турбота» гроші пізніше перенаправити на інші потреби», - аналізує журналіст.

На його думку, у зв’язку зі скороченням видатків деякі департаменти КМДА отримають менше кошів, ніж у попередні роки.

Також Чеславський зазначив, що за наслідками голосування за поправки до бюджету намітилась коаліція партій «Єдності» та «ЄС».

«Для роботи на округах виділено депутатські фонди, які у 2021 році заплановані у розмірі 1 млн грн на одного депутата КМР. Ці фонди використовуватимуть на освіту, соціальну допомогу та допомогу зі сплати послуг ЖКГ. На медичну сферу ці фонди витрачати заборонено», - коментує стопкорівець.

Окрім того, на його переконання, питання розгляду змін до бюджету через постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку буде відбуватись без складнощів для мера, бо 12 з 23 її членів є партійцями з «Удару». Номінально цю комісію очолює член «Зе-команди» Вітренко Андрій Олександрович.

Свій коментар до бюджету керівнику Шевченківського відокремленого підрозділу організації Володимиру Чеславському  надала Юлія Гершун, представниця України з прав дітей в ООН.

Фото: Інстаграм Юлії Гершун

«Мені як економісту прикро, що обділяють найбільш вразливі верстви населення, а саме — коли йдеться про витрати на інклюзію. Дивним виглядає повідомлення на сайті Київської міської  ради, що нібито «у Києві 2021 року розпочнеться створення нових реабілітаційних центрів для осіб з інвалідністю», але ж далі в повідомленні йдеться лише про реконструкцію чи точніше ремонт приміщень.

Тобто під час карантинних заходів гроші будуть витрачати на маловідвідувані в карантинних умовах інклюзивні заклади замість допомоги обдарованим дітям, що потребують особливої інклюзивної уваги. Так, як це планувалось у проєкті заходу «Савант». Цей проєкт був поданий на громадський бюджет та абсолютно несправедливо був відкинутий печерськими чиновниками, а згодом і громадською радою (ГБК4) з низкою процедурних порушень», - зазначила експертка.

Також Гершун вважає, що  проєкт бюджету столиці передбачає чималі витрати на ремонти комунальної нерухомості, а це – заробітки для будівельників.

«Перед цим у 2018 році на ремонт приміщення за проєктом створення Центру «Горнятко доброти» витрачено більш як 1,3 млн грн.

З бюджету Києва зароблятимуть будівельні компанії на ремонтах комунальних установ нашого міста. Переконана, що реконструкція комунальних закладів повинна здійснюватись з інших джерел, наприклад, з витрат на капітальне будівництво», - відзначила  пані Юлія.

Зазначимо, журналісти і активісти регіональних підрозділів «Стоп корупції» проводять громадський моніторинг ухвалених місцевих бюджетів на місцях.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини