Заочно повідомлено про підозру організатору незаконного збройного формування РФ, який захоплював у полон військовослужбовців ЗСУ

За процесуального керівництва прокуратури Донецької області слідчими Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях заочно повідомлено про підозру учаснику незаконного збройного формування РФ за фактом незаконного позбавлення волі людини (ч. 2 ст. 146), створення терористичної групи чи терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3) та порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у 2014 році громадянин Російської Федерації створив у м. Донецьку угруповання «Пятнашка», яке увійшло до складу незаконного збройного формування РФ. Під його керівництвом учасники формування брали участь у бойових діях в районі Савур-Могили, міст Іловайськ і Мар’їнка, а також у боях за міжнародний аеропорт «Донецьк ім. С. Прокоф'єва» проти військових підрозділів ЗСУ.

Окрім того, у 2015 році під час бойових дій у м. Дебальцеве, за вказівкою організатора угруповання, захоплено у полон військовослужбовця Національної гвардії України. Протягом декількох місяців до звільнення полоненого утримували в антисанітарних умовах майже без води і їжі у так званих «підвалах», жорстоко поводились з ним, спричиняючи фізичні страждання та тілесні ушкодження.

Досудове розслідування триває.

Пресслужба прокуратури Донецької області

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини