Занизили вартість ділянки уп’ятеро: НАБУ розслідує забудову земель заводу «Радар»

09.06.2021 09:38

Унікальний український завод «Радар» – у критичному стані: адже поки військовики і добровольці захищають країну, посадовці грабують оборонну промисловість. Як провідне підприємство авіаційного приладобудування України довели до руйнації та в який спосіб території заводу перетворюють на елітний житловий комплекс? З’ясовувала Марія Гураль.

Генпідрядником будівництва ЖК «Стенфорд» на столичному Печерську виступає ТОВ «Бориспільміськбуд», а замовником – ТОВ «Катерпіллер», яке 2016 року уклало із заводом «Радар» договір про пайову участь у капітальному будівництві житлового комплексу.

Наші колеги під виглядом звичайних покупців завітали до відділу продажу ЖК «Стенфорд», щоб ознайомитись із документами, наявними в забудовника.

Як з’ясувалося, за угодою завод має отримати 1500 метрів квадратних офісних приміщень. І це при тому, що загальна площа комплексу включно з квартирами, підземним паркінгом та іншим складає 128 тисяч метрів квадратних.

Stanford1
ЖК "Стенфорд" зводять у Печерському районі Фото: скриншот

Здається, така пропозиція для заводу – вельми невигідна. І схоже, в НАБУ дотримуються тієї ж думки: з 2017 року бюро розслідує кримінальне провадження, що стосується договору між «Радаром» та «Катерпіллером».

На думку слідства, посадові особи заводу «Радар» з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ «Катерпіллер» більш ніж уп'ятеро занизили вартість ділянки, на якій проходить будівництво, та не вказали про наявність на ній 9 приміщень вартістю понад 10 млн грн, унаслідок чого зменшили розмір пайового внеску заводу на понад 100 мільйонів гривень.

З приміщеннями, які розташовувалися на території заводу, також трапилась дивна історія. Вони з невідомих причин просто згоріли, тож їх було знесено та почалось будівництво нових комплексів. Тільки ось зводять їх на земельній ділянці з цільовим призначенням для експлуатації та обслуговування адміністративних виробничих та складських споруд.

«Якщо ми зважаємо на таке цільове призначення земельної ділянки, ДАБІ дозвіл не може видавати, тому що не можна отримати містобудівні умови на забудову такої землі під житло. Є норма закону, яка дозволяє на землях оборони без зміни цільового призначення будувати об'єкти житлової забудови для військовослужбовців», – коментує адвокат Роман Титикало.

Stanford3
Роман Титикало Фото: СтопКор

На його думку, за допомогою формулювання «реконструкція» забудовники намагаються ухилитися, з одного боку, від деяких державних будівельних норм, які встановлюють обмеження для нового будівництва. А з іншого – обходять низку дозвільних процедур. Однак насправді це – не реконструкція, а нове будівництво.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини