Замість «золотого руна» – полон: українським морякам у Греції світить довічне ув’язнення

21.08.2019 16:00

Можливість заробити «легкі гроші» чи гачок для моряків: транснаціональна мафія організовує перевезення до Греції – за кожного нелегала турецька сторона отримує 2,5 тисячі доларів. Як українські моряки стали жертвами торгівлі людьми та потрапили за ґрати у грецьких в’язницях?

В Україні діє мережа вербування моряків начебто для перевезення туристів – розповів журналістці «СтопКору» Лілії Ткачук заступник голови «Національної асоціації захисту прав громадян» Павло Тарасовський.

Якщо ввести у пошук «робота на туристичній яхті в Туреччині», то можна отримати безліч різних оголошень з пропозиціями та оплатою від 1000 доларів і вище.

«Люди в Інтернеті знаходять оголошення з працевлаштування. Їм гарантується перевезення в курортних містах Туреччини туристів. Далі човен виходить в нейтральні води, де отримує координати безпосередньо місця, де знаходяться нелегали, і потім вже перевозять їх до Греції, Італії і так далі», – зазначає пан Тарасовський.

Замість туристів - нелегальні мігранти

Торік попрацювати у Середземному морі вирішив чоловік Вікторії Савчук – Олександр.

«Ми зробили паспорт, буквально за пів тижня чоловік поїхав на роботу. Нам розповідали, що це буде за робота: це буде перегонка яхт з Очакова, з України, на Італію, Грецію. Спершу була домовленість, що чоловік їде на роботу на три місяці. Зарплата за місяць буде 700 доларів», - згадує пані Вікторія.

Олександр поплив на яхті до Туреччини, звідки мав катати між островами туристів. Але на борт там зайшли нелегальні мігранти. А роботодавці одразу попередили: залишишся живим, тільки якщо мовчки робитимеш свою справу.

З європейських країн саме Греція найбільше потерпає від нелегальної міграції. За місцевими законами – це один з найтяжчих злочинів. І кожен, хто допомагає у цьому, отримує – тільки не дивуйтеся – сотні років ув’язнення.

«Від 80 для прикладу до 300 років. Структура цих термінів складається з наступних чинників: в якому стані знаходиться судно, на якому перевозять нелегальних мігрантів; скільки цих нелегальних мігрантів – наприклад, за кожного нелегального мігранта плюс 7 років до строку ув’язнення, якщо це було 10 людей, для прикладу, це 70 років, як мінімум, як ви розумієте. Якщо статус людини, яку заарештували, капітан, то це ще плюс 7 років. Якщо судно у поганому стані – це ще плюс 7 років. Тобто ось у такий спосіб і виходять величезні терміни», – пояснює народний депутат України VIII скликання Ірина Суслова.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X