Замість якісного контенту – кумівство та оборудки: реалії Суспільного мовлення в регіонах

17.08.2018 12:48

Вітчизняному державному телебаченню давно потрібні зміни, проте поки дії правління та регіональних менеджерів важко назвати реформою. Адже старе – дійсно знищують, а от з новим – проблеми. Аби максимально розібратись у ситуації, знімальна група «СтопКору» відвідала обласні телекомпанії у Полтаві, Львові, Дніпрі та Житомирі.

Екс-керівник Львівської філії Суспільного мовлення Михайло Хвойницький озвучує непопулярні серед телевізійного керівництва, але типові для регіональних телекомпаній речі: «Мені здається, що так ганебно знищити в першу чергу регіональне мовлення – це ганьба. Ми планували і думали, що це буде канал територіальних громад, що ми будемо обмінюватися програмами, наприклад, з Запоріжжям, Закарпаттям між собою. Тепер крім якихось коротеньких включень нічого не має. Контенту також немає».

Інший яскравий приклад – Житомир. Розпочатий процес реформування регіональної телерадіокомпанії викликав обурення у колишніх і нинішніх працівників. Один з головних закидів до нового менеджера філії Артура Самарцева – незаконні скорочення та «кумівство» під час призначень на нові посади.

«Скорочення взагалі проходило в досить цікавий момент, ви знаєте, людей визначала всього одна людина – менеджер філії Самарцев Артур Володимирович за принципом з ким товаришую – того і залишаю», - розповідає один із звільнених працівників Житомирської ТРК Сергій Бабський, - «Багато людей, які мали виключне право залишиться на посаді, були звільнені одним розчерком пера. На радіо залишились дружина менеджера філії, подруга дружини менеджера філії, невістка колишнього директора, який зараз є головою обласної спілки журналістів і так далі, і так далі, можна продовжувати до безкінечності».

Загалом у Житомирі скоротили майже 110 людей. Головне дорікання до керівництва філії – непрозорість цього процесу. За якими критеріями обирали тих, хто повинен піти, а хто залишиться – можна лише здогадуватися. Та кваліфікація і професіоналізм явно були не на першому місці.

Більше про це – в спеціальному сюжеті «Стоп Корупції»

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X