«Замість політики нагляду – хабарництво»: нардепи розкритикували реформу ДАБІ

Ошукані інвестори, проблеми із документами, хаотична забудова історичних зон – чому запобіжники не працюють, а орган, який мав би контролювати усі процеси містобудівної галузі, заплющує очі на всі порушення? А зі стартом так званої реформи ДАБІ ситуація анітрохи не покращилась, зазначають експерти. Більше про це – у новому сюжеті Любові Данчої.

«У нас як видавали за гроші дозволи, так і видають. Житлові комплекси вводять із порушеннями законодавства, земельного кодексу, ДБН та санітарно-пожежних норм», – коментує фахівець у галузі містобудування Віктор Глеба.

Gleba
Віктор Глеба Фото: СтопКор

Чергова реформа покликана була змінити ситуацію докорінно, видаливши зловживання посадових осіб і корупційну складову. Але, на думку народної депутатки Олени Шуляк, Держархбудінспекція так і не змогла реалізувати політику контролю нагляду. Натомість хабарництво у структурі – процвітає.

«На сьогодні це таке корупційне кубло, яке розплутати дуже важко. Його можна прибрати хіба що тоді, коли забрати все, де працюють будівельники», – наголосила пані Олена.

Shulyak
Олена Шуляк Фото: СтопКор

У вересні Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію, яка мала б розслідувати численні корупційні справи щодо діяльності ДАБІ. На одне із засідань вдалося потрапити і команді «СтопКору».

«Ми як громадська організація намагаємося отримати будь-яку інформацію від ДАБІ. Я особисто неодноразово звертався, однак чомусь саме від ДАБІ ми не можемо отримати інформацію впродовж 15-30 днів. При тому, що час на відповідь – п’ять днів», – зауважив правозахисник ГО «Стоп корупції» Антон Клітний.

DABI TSK VRU
Засідання ТСК ВРУ Фото: СтопКор

З подібними скаргами до ДАБІ зверталися й інші громадські організації та засоби масової інформації. Та повідомляли про корупційні схеми у містобудівній галузі, інформували про порушення посадовими особами ДАБІ містобудівного законодавства при видачі дозволів на будівництво.

Наприклад, об’єкт, що споруджується на Вознесенському узвозі, 28-30, суперечить генплану столиці.

«Попри явні порушення і судові суперечки, у 2019 році після зміни керівництва ДАБІ видає новий дозвіл на будівництво. Завдяки чому практично за рік у нас на цій ділянці уже є 11 поверхів житлового будинку. І як ми знаємо, із знесенням є велика проблема», – розповідає журналістка сайту «Наші гроші» Ірина Шарпінська.

Отже, ймовірно, будівництво продовжать, і у підсумку кияни отримають черговий проблемний об’єкт, що порушує норми містобудівного законодавства.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини