Замість люстрації – декрет: одіозний посадовець часів Януковича Андес досі працює в ДПС

11.03.2021 09:08

Незадекларований маєток під Києвом, елітні автівки, коштовні годинники й мільйон «кешем» – загальні статки родини Германа Андеса сягають 73 млн грн. Звідки такі багатства у співробітника Державної податкової служби? І як посадовець часів Януковича зумів уникнути люстрації? Розбиралася Наталя Дігтяр.

Дослідити та розібратися зі статками свого підлеглого публічно журналістам пообіцяв і головний податківець країни – Олексій Любченко.

«Я взагалі не знаю, хто такий Андес Герман. З його декларацією я не знайомий, але стосовно перевірки декларацій я вам скажу таке: є НАЗК, всі декларації працівників ДПС, як і решти інших, хто перебуває на державній службі, підлягають перевірці. Зараз до першого квітня всім необхідно подати декларації. Я впевнений, громадянин Андес як співробітник державного органу теж подасть декларацію, от і перевіримо її», – заявив голова ДПС України.

andes3
Голова ДПС Любченко обіцяв перевірити статки підлеглого Фото: СтопКор

Проте замість реакції із відомства прийшла банальна відписка.

«На сьогодні подання спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції або припис Національного агентства стосовно заступника начальника Андеса Германа щодо встановленого факту внесення в декларації недостовірних відомостей до ДПС не надходили», – йдеться у документі.

Понад те, через три дні після нашого запиту на пресконференції Герман Андес раптово пішов на лікарняний. Про це нам повідомили в управлінні.

Варто нагадати, що Андес, за неофіційними даними, уникнув люстрації, позаяк відправився у декретну відпустку – доглядати за дитиною. Ми намагались отримати бодай якесь логічне пояснення статкам Германа Едмундовича від нього особисто, проте наша розмова відбулася досить у стислому форматі: коротко, але ясно. Фіскал повідомив: він надто зайнятий.

andes4
Герман Андес зумів уникнути люстрації Фото: СтопКор

Підозріло, що очільника податкової навіть не збентежило, що на зарплату звичайного чиновника абсолютно неможливо придбати такі багатства – принаймні ті, що заявлені у декларації Андеса. Чи, можливо, пан Любченко навмисно цього не помічає?

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини