Замість дачі – новий ЖК: в Ірпені людям продають квартири в будинку, щодо якого тривають суди (фото)

13.07.2021 13:50

Що мені сніг, що мені спека, а що порушення закону? Схоже, такої філософії дотримується представник відомого ірпінського забудовника Іван Алєксєєнко, продовжуючи зводити багатоквартирні будинки під виглядом приватних на вул.Гагаріна, 51.

irpin alekseenko2
Фото: СтопКор

«Ми приїхали на незаконну забудову Алєксєєнка та Скиби. Наразі забудовник під'єднує комунікації, а посеред дороги вже встановив каналізаційний люк. На місці вже зведений багатоквартирний будинок, який споруджували під виглядом приватного. Зокрема, клас наслідків цього будинку зазначений як СС1, а тому й вимоги до будівництва тут зовсім інші, аніж до багатоквартирного. Таку схему забудовники реалізовують, щоб уникнути перевірок та мати змогу будувати нашвидкуруч, нехтуючи правилами та безпекою мешканців», – розповідає правозахисник Юрій Цибенко.

Сам Алєксєєнко навіть не приховує, що оформляв клас наслідків СС1.

«Я маю право побудувати приватний будинок? А чи маю я право змінити цей приватний будинок на багатоквартирний? Я маю на це право та всі документи для цього є», – заявив він у коментарі знімальній групі «СтопКору».

irpin alekseenko2
Іван Алєксєєнко Фото: СтопКор

На місце події приїхала поліція, а активісти написали відповідну заяву щодо зловживань забудовника.

Враховуючи те, що будинок міг бути зведений із порушенням норм ДБН, мешканці, що живуть поруч, подали позов про скасування містобудівних умов. Попри те, що судова справа триває, в будинку продають квартири, а покупці, ймовірно, навіть не підозрюють про те, що відбувається.

irpin alekseenko2
Фото: СтопКор

Як повідомляв «СтопКор» раніше, забудовника з Ірпеня Івана Алєксєєнка також запідозрили у рейдерстві та продажу незаконно оформлених квартир у таунхаусі. Відповідну інформацію повідомила місцева жителька Тетяна після масштабної акції протесту, що відбулась у місті. Йшлося тоді про земельну ділянку в с.Стоянка розміром у 10 соток.

Довідково:

Зазначимо, що до об’єктів найнижчого класу наслідків СС1 належать житлові будинки висотою до 4 поверхів, а також об’єкти виробничого й сільськогосподарського призначення, що не віднесені до класів СС2 й СС3, та інші капітальні об’єкти з мінімальною кількістю людей, що перебувають там одночасно.

Проблема з будівлями класу СС1 стосується пересічних громадян України, оскільки цей клас наслідків містить велику кількість видів забудов. Цим користуються недобросовісні замовники будівництва.

Приховування реального класу наслідків може призвести до недотримання забудовником норм будівництва та надалі може створювати загрози різноманітного характеру – від матеріальної шкоди до небезпеки для життя. Адже коли йдеться про клас наслідків СС1, то забудовник надсилає відповідне повідомлення встановленого зразка до держоргану та, не чекаючи на перевірку або дозвільні документи, починає будувати.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини