Замість 400 млн доходів на рік – величезні борги: хто умисно доводить до банкрутства державні агропідприємства

29.10.2019 16:00

Багатомільйонні борги, кримінальне провадження та руйнація – до такого стану велике аграрне підприємство роками доводили його ж керівники, які часто змінювалися і не були зацікавлені в стратегічному розвитку, а також в наповнені державного бюджету. Хто і як наживався на державному підприємстві – дивіться в ексклюзивному розслідуванні Христини Кришихи.

Державні підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» та «Державний центр сертифікації й експертизи сільськогосподарської продукції» – дві окремі організації, які займаються зовсім різною діяльністю, але мають дуже схожі назви. І це, як виявилось в ході нашого розслідування, дуже важлива деталь.

На балансі державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» – понад 18 тисяч гектарів землі у різних регіонах, а ще сотні одиниць техніки та майна і 25 філіалів по Україні. І якщо правильно налагодити роботу цього ДП, то бюджет країни поповнюватиметься мільйонами гривень.

Як зазначає спеціаліст з антикорупційної діяльності Олександр Дем'яненко, за приблизними підрахунками, дохідність цього підприємства може сягати 400 млн грн на рік.

Кредиторська заборгованість підприємства за рік зросла втричі

Проте зараз підприємство де факто є банкрутом. Та ще й з мільйонними боргами.

Згідно з даними фінансової звітності підприємства, рік тому у серпні кредиторська заборгованість становила майже 19 млн грн, за рік цифра зросла ще на 10 мільйонів. А станом на перше вересня заборгованість сягнула 61 млн грн.

Наразі за цим фактом відкрите кримінальне провадження, хто довів ДП до такого стану – вивчає НАБУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини