Замінування у центрі столиці: бізнесмен Петренко не прийшов на збори, які сам призначив

19 серпня до правоохоронців надійшло повідомлення, що у середмісті Києва замінували будівлю на вул. Бульварно-Кудрявська, 27. Саме там мали відбутися збори засновників трьох компаній: ТОВ «Петрус-Алко», ТОВ «Петрус-кондитер» та ТОВ «Петрус інвестбуд», організовані Миколою Петренком. За дивним збігом обставин, сам Петренко на збори не з’явився, можливо знаючи про потенційну загрозу.

Микола Петренко Фото: СтопКор

Ця будівля належить Фонду державного майна України, там розташований Інститут травматології та ортопедії НАМН. Чому для зборів засновників алкогольної, кондитерської та будівельної компаній було обрано саме це місце – лишається під питанням. Попри те, що установа державна, на відкриті збори не були допущені ані представники громадськості, ані журналісти.

Інститут травматології та ортопедії НАМН Фото: Вікі

Нардеп Микола Стефанчук, який є членом Комітету питань із правової політики і одним із співавторів ряду антирейдерських законів, лише після тривалих суперечок з охороною зміг потрапити всередину.

vibuhotehniki
На місці події працювали вибухотехніки Фото: СтопКор

Примітно, що ще декому вдалось зайти – журналістам проросійського видання «Вести», яких запросила сторона організаторів зборів Миколи Петренка.

Як розповів Стефанчук, до нього звернулись стурбовані представники громадськості, які повідомили, що хвилюються щодо можливого незаконного проведення зборів та схожості ситуації на рейдерську атаку.

Stefanchuk Mikola
Микола Стефанчук Фото: СтопКор

Не обійшлося й без поліції. За словами адвокатки однієї зі сторін Олени Фролової, задля фіксації численних порушень процедури проведення зборів їй довелося викликати представників поліції – іншого шляху не було, адже дорогу громадськості та ЗМІ боронили кремезні чоловіки.

«Збори відбуваються наступним чином: на прохання відобразити у протоколі мої заперечення щодо проведення їх без належного сповіщення третього учасника, мені друга сторона каже «не будемо». Через те, що всередину не впускають ані представників ЗМІ, ані представників громадськості, іншого способу зафіксувати це, окрім як викликати поліцію – немає. У протоколі третій учасник навіть не зафіксований», – наголосила вона.

Olena Frolova
Олена Фролова Фото: СтопКор

За її словами, адвокатка представляє власника 50% активів. Ініціатор проведення зборів – Микола Петренко, який має 25%. Третій стороні про захід не було повідомлено взагалі.

Громадські активісти, яких не допустили в приміщення, заявили, що ситуація дуже нагадує спробу рейдерського захоплення – задля перерозподілу активів компаній та призначення кишенькових директорів.

Petrenko zbori aktivisti
Громадськість та медійників не пустили в приміщення Фото: СтопКор

Зазначимо, вчора була перша спроба проведення зборів, проте після тривалих сутичок та нападу на представників «Стоп корупції» вони були визнані такими, що не відбулись. Зокрема, біля дверей утворилася штовханина і чоловік, який не назвався, силою відштовхнув медійників, а також защемив правозахиснику ногу дверима. Крім того покалічили ще двох людей.

За даними фактами до поліції були написані відповідні заяви. Наразі правоохоронці Шевченківського району Києва вирішують питання щодо відкриття справи за статтею 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Слідчі встановлюють всі обставини подій.

Повертаючись до замінування, на думку активістів, це могло бути спробою з боку Петренка залякати партнерку по бізнесу Людмилу Русаліну. Адже раніше вона заявляла про спроби замаху на неї. Сам Петренко дав свідчення, у яких розповів про те, як спілкувався із Гринюком щодо коштів для кілера на вбивство бізнесвумен.

«Петренко обговорював замовне вбивство Русаліної. Для нього це зрозумілі методи. Сам призначив збори, сам не прийшов і можливо розраховував, що з‘явиться Русаліна. Крім того схоже, що в будівлі окрім представників Петренка нікого не було», – додали громадські активісти.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини