Замдиректора Інституту раку Нікітін довірив страхування тендерів установи фірмі своєї матері

18.06.2020 10:00

Провідна онкологічна установа України чи годівниця для мафії? В Інституті раку після зміни директора провели інвентаризацію. З’ясувалося, що в закладі бракує техніки і медпрепаратів, а річний бюджет на ліки роздерибанили ще в першому кварталі. Докладніше – у масштабному розслідуванні «СтопКору».

«У нас є бюджет на ліки – 120 мільйонів гривень на рік, і виявивши, що абсолютно всі 120 мільйонів використані за 4 місяці, я зрозумів, що потрібно провести службове розслідування», – розповів в.о. директора НІР Олександр Яцина.

Як з’ясували аналітики «СтопКору», Інститут раку включив до своєї тендерної документації вимогу, щоб переможці торгів в обов’язковому порядку укладали договір страхування фінансових ризиків. І не з будь-якою страховою, а з однією із трьох, що їх назви інститут опублікував на своєму сайті.

«Якщо ми будемо далі аналізувати ці страхові компанії, які були відібрані Інститутом раку, то ми можемо побачити, що, наприклад, страхова компанія «Гермес» тісно пов'язана із заступником директора Інституту раку. Одним із бенефіціарів страхової компанії Гермес є Нікітіна Інна Олександрівна – мати Нікітіна Дмитра», – повідомила аналітик руху «За чесні закупівлі» Анастасія Бондаренко.

Інна Нікітіна вийшла зі складу засновників одразу після того, як страхова почала співпрацювати з Інститутом раку. Серед засновників «Гермеса» – і нинішній керівник вже знайомого нам «Онкосему», а також фірма «Східноєвропейська інвестиційна компанія», якою ще у 2019-му керував сам Дмитро Нікітін.

Акти приймання-передачі частки у ТзДВ «Страхова компанія «Гермес» Фото: скрін

При цьому до травня 2019-го «Гермесом» керував ще й чинний голова тендерного комітету Інституту, заступник директора Роман Ткаченко.

Один з учасників торгів – компанія «Людмила Фарм» – оскаржив в Антимонопольному комітеті відверто дискримінаційну вимогу Інституту щодо обов’язкового страхування. Рішення АМКУ було позитивним: Інститут раку зобов’язали виключити із тендерної документації пункт про «страхування».

Проте тендерний комітет припис антимонопольників не виконав. За цей час СК «Гермес» встигла застрахувати понад третину тендерів Інституту.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини