“Залякали”: на Сумщині суддя, яка ухвалює неправомірні рішення, поскаржилась на “Стоп корупції”

05.04.2019 14:56

Заступник голови господарського суду Сумської області Оксана Соп’яненко заявила, що представники ГО "Стоп корупції" чинять на неї тиск у зв’язку з розглядом судової справи про визнання недійсними торгів з продажу майна ВАТ "Сумсільмаш". Відповідна інформація була опублікована на сайті Судової влади України.

Суддя повідомила, що 27 березня 2019 року під час перерви до приймальні голови суду та її заступника увірвалося понад десятеро "агресивно налаштованих представників громадської організації "Стоп корупції".

Хочемо зазначити, що метою візиту представників ГО "Стоп корупції" було привернення уваги суспільства до ряду неправомірних рішень, винесених суддею. Активісти не мали на меті здійснювати тиск на суддю, а їхні дії мали виключно мирний характер.

"Ми прийшли до суду, щоб поспілкуватись із суддею, однак двері були заблоковані й ніхто не мав бажання з нами спілкуватись. Тоді ми піднялись на другий поверх та потрапили в кабінет. Під час нашого візиту на питання щодо розбіжностей в ухвалі суддя зазначила, що прийняла законне рішення", – розповів координатор правозахисного підрозділу “Стоп корупції” Ігор Бондарчук.

Як розповів юрист громадської організації Юрій Прокопчук, в ухвалі суду є суперечності.

Зокрема, ухвалою суду від 04 вересня 2018 року у справі № 6/8-09, яка була видана Господарським судом Сумської області, торги щодо продажу нерухомого майна "Сумсільмаш" були визнані недійсними й було постановлено вилучити майно, яке реалізували на цих торгах. Цим також було визнано покупців "недобросовісними набувачами". В описовій частині ухвали суддею були вказані такі учасники аукціону як ТОВ "Сумські джерела", ФОП Бондаренко С.І., фізична особа Коваленко та ТОВ "Сумінвестбуд". У резулятивній частині своєї ухвали про останнє товариство інформації зазначено не було.

"Відповідно до ухвали, виходить, що претензій до ТОВ "Сумінвестбуд" немає. Йшлося про все майно ВАТ "Сумсільмаш", яке було реалізоване на торгах. В такому разі необхідно було домогтися абсолютно всього майна, однак це чомусь залишилось без уваги", – прокоментував Прокопчук.

Водночас, в ухвалі виявилась ще одна невідповідність – в описовій частині суддя зазначила, що на торгах ФОП Бондаренко С.І. викупила нежитлові приміщення площею в 5773,8 кв метри, а у висновку йдеться про витребування приміщень загальною площею 4549,4 квадратних метри.

Крім того, зі слів фахівця, суддя не дослідила той факт, що приміщення були реконструйовані та змінені внаслідок значної руйнації на момент покупки на торгах.

"Площа зменшилась на 1224,4 кв метрів. Це повинно було б мати значення по справі", – зазначив юрист.

У судових засіданнях сторонами справи також неодноразово піднімались питання щодо порушення строків давності. Торги відбувались у 2011 році, а справа розглядалась у 2018. Загальний строк позивної давності становить 3 роки. В засіданнях сторони наголошували, що неможливо визнавати торги недійсними після того, як цей термін закінчився. З позиції судді – сторони мали подати окреме клопотання щодо цього питання.

Зазначимо, що за період роботи підприємства ФОП Бондаренко С.І. роботою та зарплатнею були забезпечені 120 працівників, серед них – близько 50-ти переселенці з окупованих територій. Усі ці люди можуть залишитись без роботи, принаймні на той час, допоки роботодавцем не будуть знайдені та обладнані нові приміщення для забезпечення належних умов співробітникам.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини