Закопав у «податкову яму»: де ховає статки Ігор Скосар

Де Ігор Скосар взяв 60 кіло готівки, щоб придбати місце у парламенті? Журналісти виявили низку підприємств у Дніпрі, пов’язаних зі скандальним екснардепом. Зокрема, Любимівський гранітний кар’єр, де ведеться видобуток копалин всупереч закону. Більше про це – у розслідуванні Юрія Колесникова.

Офіційно на підприємстві працює 109 осіб. А ще за адресою цього кар’єра, що видобуває надра без дозволу, зареєстроване товариство «Юмін Груп».

Увагу на ньому варто зосередити не випадково. Нещодавно воно спромоглося продати піску аж мільйон двісті тисяч тонн – це приблизно 70 тисяч КамАЗів на суму понад 70 мільйонів гривень.

До речі, Любимівський гранітний кар’єр з тієї партії купив собі майже 700 тисяч тонн. Це більше ніж 10 тисяч залізничних вагонів. Але де ж вони тут розвантажувалися?

Засновником ТОВ "Любимівський гранітний кар'єр" є Євген Скосар

«Як це можна зробити? Ось ви продаєте товар. Ви кажете: «я хочу грошей». А я кажу: давай товар без грошей? Ви мені не дасте. Але якщо ми дружимо, то це можна зробити. Є податкова яма, куди зливаються зобов’язання за ПДВ, є певний вигодонабувач і є транзитні підприємства, що стоять між ними», – описує цю схему керівник адвокатської фірми Віталій Кулаков.

І ця територія не виняток. Піщаний кар’єр, що знаходиться тут же, має іншу адресу: вулиця Чаплинська, 1А. Тут теж зареєстрована купа різноманітних фірм. Зокрема ще одне товариство «Юмін Груп». Майже фірма-клон тієї, що на Сосновій, відрізняється лише кодом у державному реєстрі.

Кінцевий бенефіціар всього цього майна – Євген Володимирович Косов. Бізнесмен таємничий, навіть фото в інтернеті не знайти. Але ми встановили, що це брат колишньої дружини ексдепутата Ігоря Скосаря. Тобто Євген Скосар – його родич, свояк.

Кінцевий бенефіціар майна - Євген Косов

Цікаво, що підприємства, зареєстровані за адресою двох кар'єрів, уклали угоду з купівлі-продажу піску. І на цьому одна з «Юмін Груп» спромоглася утворити податковий кредит у 37 мільйонів гривень.

Саме під час історії з цим податковим кредитом випливло ім’я Дмитра Візгалова — ще одного співвласника бізнес-імперії.

Саме Візгалов контролює Євгена Косова, Євгена Скосаря та його батька Ігоря Скосаря. Та й сама мережа підприємств вражає. І якщо гранітний кар’єр працює, не маючи дозвільних документів, то піщаний кар’єр практично стоїть.

Старі відвали потроху заростають деревами, поруч – жодної техніки. З огляду на побачене – найімовірніше, цю територію використовують просто як сховище.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини