Законопроєкт про дезінформацію викликав занепокоєння в ОБСЄ

23.01.2020 23:11

Представник ОБСЄ готовий брати участь в обговореннях законопроєкту про дезінформацію.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Харлем Дезір висловив занепокоєння з приводу низки положень українського законопроєкту про протидію дезінформації, спрямованого на фактичний контроль ЗМІ на період російської агресії, передає "ZIK" посилаючись на пресслужбу ОБСЄ.

Дезір заявив, що розуміє закон у контексті боротьби з російської дезінформацією, але це не повинно робитися коштом втручання в роботу ЗМІ.

"Я розумію необхідність боротьби з дезінформацією, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні та навколо неї. Але це не повинно робитися коштом свободи засобів масової інформації та втручання держави на утримання засобів масової інформації та організацію журналістської діяльності в країні", - зазначив Дезір.

Він додав, що готовий брати участь в обговореннях з владою і провести юридичну експертизу законопроєкту, щоб гарантувати, що він не вплине негативно на свободу ЗМІ та відповідає міжнародним стандартам.

Нагадаємо, 17 січня Міністерство культури, молоді та спорту України представило законопроєкт про дезінформацію. Документ спрямований на підвищення рівня медіаграмотності населення, органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Проєкт передбачає покарання за поширення недостовірної інформації - від адміністративних штрафів до позбавлення волі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X