Закон про зниження «зелених» тарифів може призвести до банкрутства цілої галузі, – інвестори

16.07.2020 17:15

Законопроєкт №3658, який ВР підтримала 4 липня, може призвести до повного банкрутства інвесторів у зеленій енергетиці, а Україну наразити на арбітражні позови. Про це йдеться у повідомленні «Української асоціації відновлюваної енергетики» на сторінці у Facebook.

zelena_energetika_1
Фото: Міненерго

Також інвестори анонсували проведення акції «Досить цькувати «зелену» енергетику», яка відбудеться 17 липня о 8:00 ранку під комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП.

«Зниження зеленого тарифу вдарить по інвестиційному клімату, буде втрачена довіра до держави, адже не можна заднім числом переглядати державні гарантії. Яким чином ви збираєтесь приводити нових інвесторів, якщо над старими зараз розправляються?» – зазначають організатори.

Також вони додали, що з офісу йде вказівка знижувати «зелені» тарифи більше, ніж було заплановано урядом в законопроєкті. Подані правки, які передбачають зниження зеленого тарифу, наприклад, для сонячних станцій, не на 15%, а на 30-50%. Більше ніж 30 тисяч українців можуть втратити своє місце роботи у “зеленійенергетиці.”

Хочемо нагадати, що 4 липня Верховна Рада України прийняла законопроєкт №3658, який покликаний знизити та реструктуризувати «зелений» тариф. У рамках меморандуму із виробниками «зеленої» електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, яка становить 14 млрд грн.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини