Закон про олігархів, що слухали «під грифом таємності», розглянуть на черговій сесії

Дмитро Разумков не розуміє, чому законопроєкт про деолігархізацію розглядали на комітеті «під грифом великої таємності» та наказав Апарату парламенту на погоджувальній раді фракцій 20 вересня розібратися.

zakon pro oligarhiv
Закон про олігархів розглянуть на черговій сесії Фото: Фокус

Пропозицію фракції «Слуга народу» включити до порядку денного пленарного тижня законопроєкти про деолігархізацію та бюджет-2020 підтримали на погоджувальній раді фракцій.

Натомість голова Верховної Ради Дмитро Разумков звернувся до Апарату парламенту з проханням розібратися, чому на Комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки, де розглядали законопроєкт про олігархів, не запросили авторів поправок до документа.

«У нас була неприємна ситуація наприкінці минулого тижня. Я маю на увазі законопроєкт №5599. 17 числа відбувся комітет, комітет його розглянув. Але не запросив ні авторів правок, не надав таблиці. Якось це відбулося під грифом великої таємності, я не розумію, що відбулося. Я звертаюся до Апарату, до керівництва Апарату. Розберіться, будь ласка, як так відпрацював секретаріат», — заявив Разумков.

Нагадаємо:

 • У п'ятницю 17 вересня Комітет ВРУ з питань національної безпеки та оборони підтримав законопроєкт № 5599 про олігархів до другого читання та рекомендував Верховній Раді його ухвалити у цілому.
 • В Україні Рада національної безпеки і оборони вже запустила систему моніторингу олігархів. Її розробка була необхідна в рамках закону про олігархів, який готується до другого читання.

Згідно з законопроєктом, олігарх це:

 • той, що бере участь у політичному житті;
 • має вплив на засоби масової інформації;
 • є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який є суб'єктом природних монополій або займає монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку;
 • має активи, підтверджена вартість яких перевищує мільйон прожиткових мінімумів.

На черговій сесії також розглянуть основний фінансовий документ країни на 2022 рік. 15 вересня Уряд схвалив проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та подав його на розгляд парламенту.

Пріоритетні напрямки Держбюджету:

 • медицина та освіта (на  медичну галузь у 2022 році передбачили 197 млрд грн, 186 млрд грн Уряд пропонує виділити на освіту);
 • створення безбар’єрного простору для людей із обмеженими фізичними можливостями;
 • підтримка ветеранів (5,5 млрд грн виділять для забезпечення житлом учасників АТО/OOC зі статусом внутрішньо переміщених осіб);
 • посилення оборони та безпеки держави (5,95% ВВП планують спрямувати на безпеку й оборону. Збільшать забезпечення військових на 11,2 млрд грн, виділять рекордні кошти на програму розвитку озброєння та військової техніки);
 • розвиток інфраструктури;
 • цифровізація.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, Дмитро Разумков наказав антикорупційним органам перевірити інформацію щодо купівлі голосів за його відставку, за що, за даними ЗМІ, дають по 50-100 тис.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини