Закон про гральні автомати: українці зможуть вносити у списки своїх родичів-ігроманів

У разі прийняття закону про гральні автомати в Україні він мав би передбачати наявність реєстру осіб, хворих на гральну залежність. Їхні дані потенційно могли б додавати члени родини ігромана. Про таке у коментарі «СтопКору» заявив нардеп від партії «Слуга народу» Олександр Качура.

Олександр Качура Фото: СтопКор

«Особисто для мене ключовим питанням було, чи буде розміщено гральний бізнес поза межами готелів. Тому що ці «космолоти» біля метро – це абсолютно ненормально, щось далеке від європейської і світової практик, і не призведе до сплати податків у бюджет. Отже, тільки в готелях або заміських комплексах, де є готель 5 зірок – це перше. Крім того, чи буде обмеження так званих лотоманів та чи буде створений реєстр, який зможе наповнюватись за рішеннями суду, в тому числі і членами родини, які страждають від лотоманії? Тобто, щоб були внесені в реєстр прізвище та паспортні дані, які перевірятимуться при вході до грального закладу. Будуть великі штрафні санкції –невигідно буде впускати таку людину до залу. Те ж і щодо неповнолітніх. Тобто, це дві ключові позиції, за які я стояв. Бо в першій редакції закону була можливість розміщувати гральні зали в окремих приміщеннях», – наголосив він.

Нардеп впевнений, що розміщення в готелях сприятиме туристичному збору, збільшенню кількості робочих місць, розвитку інфраструктури.

«Ми направимо ці гроші на освіту, науку та медицину, для цього буде створений фонд. Особисто я голосував за підтримання законопроєкту», – сказав Качура.

Зазначимо, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело експертизу законопроєкту про легалізацію в Україні грального бізнесу й знайшло низку корупційних ризиків.

У відомстві кажуть, що документ має врегулювати правові, економічні, соціальні та організаційні умови функціонування азартних ігор в Україні, а також зменшити корупцію у цій сфері, однак водночас НАЗК виявило положення, що «містять низку корупціогенних факторів».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини