Захоплені Комарницьким та Кучером землі повернуть Києву: прокурори взяли питання на контроль

17.09.2020 13:46

Київська місцева прокуратура №7 звернулася до суду з вимогою забрати комунальну землю на столичних Видубичах, на якій нелегально видобувають пісок. 

pisok
Фото: Київська міська прокуратура

Про це йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури. 

Земельна ділянка на вулиці Промисловій у Голосіївському районі використовується для незаконного видобутку піску компаніями, пов’язаними зі "смотрящим" за Києвом Денисом Комарницьким та президентом компанії "Укрбуд" Сергієм Кучером, пише “Обозреватель”.

"Земельна ділянка незаконно використовується суб’єктом господарювання, зокрема й для намиву (видобутку) піску. Разом із тим будь-яких рішень про відведення у користування земельної ділянки Київська міська рада не приймала", – підкреслюють у Київській міській прокуратурі.

Komarnitskyi1
Денис Комарницький Фото: «Радіо Cвобода»

Наразі прокурори вимагають у суду повернення ділянки площею у 17 га та вартістю понад 651 млн. гривень до власності киян.

"З метою поновлення прав територіальної громади столиці та припинення незаконного використання комунальної землі Київська місцева прокуратура №7 звернулася до Господарського суду міста Києва із позовом про повернення земельної ділянки належному власнику – Київській міській раді. Крім того, за вказаними фактами триває досудове розслідування з метою притягнення винних осіб до відповідальності", – зазначено в повідомленні.

Sergiy Kucher
Сергій Кучер Фото: politeka

Як повідомляв “СтопКор” раніше,компанія "Мостобуд", яку пов'язують із Комарницьким і Кучером, та яка займається незаконним видобутком піску, заборгувала Києву 300 мільйонів гривень. Ця сума включає витрати через нецільове використання земельної ділянки та непогоджений договір суборенди. Компанія й досі не сплатила цих коштів до міського бюджету. 

Замість виробничих площ, які "Мостобуд" мав створити на ділянці за умовами договору оренди, ділянка використовувалася для складування піску, видобутого в руслі річки Дніпро без спецдозволів різними піратськими компаніями, зокрема компанією "Собі", яка фактично й проводить операційну діяльність на майданчику. Засновниками "Собі" значаться Анатолій Шалоплут та Сергій Надєєв.

Наразі ця земельна ділянка перебуває в комунальній власності і жодних підстав на користування нею "Мостобуд", "Мостобуд Транс" або ТОВ “КСП ГРУПП” немає. Однак, незважаючи ні на що, на земельній ділянці загальною площею близько 17 гектарів лежать терикони піску, який продовжують вантажівками вивозити з майданчика.

Коли ж протиправні дії намагаються зупинити громадські активісти – справа доходить до сутичок і бійок. Один із найгучніших конфліктів трапився 19 серпня 2020 року, коли на намагання "Київблагоустрою" демонтувати незаконно встановлений паркан, охорона об’єкту відповіла підпалом автомобіля під огорожею та закладанням туди вибухового пристрою. 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X