Захмарні відсотки та тисячі ошуканих споживачів – можливі наслідки закону про СПЛІТ

12.12.2018 12:32

Суперечливий законопроект пропонує ліквідувати комісію та передати контроль сфери небанківських послуг НБУ. Команда «СтопКору» вирішила розібратись, яким чином «закон про СПЛІТ» вплине на життя звичайних українців. Насамперед, експерти стверджують, що у документі просто забули про захист прав споживачів.

«Цей законопроект проти споживачів та проти їх прав», - впевнений голова Всеукраїнського об'єднання споживачів страхових послуг Василь Дарков, - «Більш того, відношення до прав споживачів Нацбанк продемонстрував, коли на мітинги виходили тисячі ошуканих вкладників і благали “Допоможіть!”. НБУ став на сторону банків».

До того ж, у разі ухвалення законопроекту фінансові фахівці прогнозують, що вартість послуг тих самих страхових компаній чи кредитних установ збільшиться в рази: генеральний директор «Об'єднання фінансових установ» Вікторія Волковська стверджує, що у випадку прийняття даного законопроекту ризики просто будуть перенесені на споживача.

За даними «Об'єднання фінансових установ», банки видали населенню кредитів на 20 мільярдів гривень. Для порівняння – небанківські фінустанови – вдвічі більше. Попри високі відсотки так званою послугою «швидкі гроші» користується все більше українців: хтось перехопити до зарплати, хтось – на лікування, хтось на ремонт. Але після ухвалення закону про СПЛІТ відсотки у подібних установах стануть просто захмарними.

Ці та інші нюанси законопроекту – у матеріалі:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини