«Захар Беркут» чи «Свінгери»: розвиток вітчизняного кіно потребує фінансової підтримки – голова Держкіно

08.08.2019 11:34

Єдиними вітчизняними стрічками, що самостійно окупилися за останні роки, стали фільми з суперзірками шоу-бізнесу «Скажене весілля», «Dzidzio Контрабас» і «Свінгери». Задля того, щоб українське кіно існувало не лише у формі малобюджетних комедій, необхідна серйозна державна фінансова підтримка, зазначає голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Пилип Юрійович Іллєнко - голова Держкіно України

«Якщо ми хочемо мати такі фільми як «Донбас» чи «Захар Беркут», держава повинна надавати субсидію. І якщо вимкнути цю підтримку, українське кіно просто зникне, як вимикається телевізор, коли Ви натискаєте на пульт. Це вже в нашій історії відбувалося в 90-х роках – андеграунд, існування всупереч», – наголошує пан Іллєнко.

Нагадаємо, Держкіно як центральний орган виконавчої влади було відновлено у 2011 році. За словами його очільника, політика державної підтримки національної кінематографії – не українське ноу-хау, державне фінансування кіновиробництва мають практично всі країни світу, крім США.

Пилип Юрійович також нагадав про європейські структури, які надають фінансову підтримку у створенні фільмів, зокрема фонд фінансування спільного виробництва фільмів «Єврімаш», що діє в рамках Ради Європи: «Ми в нього не можемо вже років 20 вступити й не вступили через попереднє скликання Верховної Ради, яка провалила відповідне голосування. Тому що вже був законопроєкт, внесений президентом, вони не знайшли голосів, не проголосували, потім він був відкликаний у зв’язку з обранням нового президента».

Тож наразі кінематографісти знову чекають на відповідне рішення вже нового парламенту.

Повна версія інтерв’ю: «Будь-який конкурс на державне фінансування за своїм жанром передбачає скандал», – голова Держкіно Пилип Іллєнко

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини