Загроза для МКС: Держдеп назвав «безрозсудним» випробування Росією зброї в космосі

З відповідною заявою виступив на брифінгу у Вашингтоні речник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні в першій половині дня Російська Федерація безрозсудно провела випробування протисупутникової зброї та знищила один зі своїх супутників. Це призвело до появи понад 1,5 тисячі уламків, які можна відстежити, а також сотні тисяч фрагментів дрібнішого космічного сміття, що тепер загрожує інтересам усіх країн», - заявив представник зовнішньополітичного відомства США.

Крім того, за його словами, дії РФ «суттєво збільшили ризики для астронавтів на Міжнародній космічній станції, так само як для іншої людської активності в космосі».

Небезпечна та безвідповідальна поведінка РФ ставить під загрозу довготривалу стабільність космічного простору та «чітко демонструє, що заяви Росії проти розміщення зброї в космосі є нещирими й лицемірними», наголосив Прайс.

Він додав, що Сполучені Штати «працюватимуть із союзниками та партнерами, аби дати відповідь на безвідповідальні дії Росії».

Як повідомлялося, у понеділок астронавти, які перебувають на МКС, мусили вжити додаткових заходів безпеки через загрозу зіткнення станції з уламками супутника.

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини