Загадкові смерті керуючих справами НАН: стало відомо, за що могли вбити науковців

05.05.2020 12:00

Академіки чи махінатори? Діяльність НАН України останніми роками викликає чимало питань, адже елітні землі та підприємства, які могли б приносити державі прибуток, віддають в оренду за безцінь або взагалі можуть втратити. Як вітчизняні науковці розбазарили власне майно? З’ясовувала Ася Шевченко.

Кілька тижнів тому «СтопКор» провів невелике розслідування про те, як в Україні забули профінансувати Інститут молекулярної біології та генетики, у якому виготовляли вітчизняні ПЛР-тести на коронавірус.

Тоді до нас потрапив цікавий документ — звіт Держаудитслужби про діяльність НАН України з 2016 до 2019 року. І це насправді великий талан. Адже в інших випадках ми тижнями або навіть місяцями збираємо інформацію, а тут за нас це зробили аудитори.

У звіті майже 200 сторінок. Найдивніше, що коментувати цей талмуд ніхто не хоче. Навіть самі аудитори. То що ж із ним не так?

НАН володіє нерухомістю в елітних районах столиці

Національну академію наук заснували 1918 року і за свою понад столітню історію її очолювали найпрогресивніші вчені свого часу — Вернадський, Богомолець, Палладін, Патон. Представляли НАН у різні часи і батько теоретичної механіки Степан Тимошенко, і мікробіолог й епідеміолог Данило Заболотний.

Проте на зламі 1990-2000-х щось у НАН пішло не так. То керуючого справами Академії Арсенюка застрелить кілер, то дивна історія з його попередником Цемком станеться — чи то наклав на себе руки, чи то помер, чи то втік. Навіщо вбивати науковця?

Як виявилося, національна Академія — чи не найбільший власник нерухомості в елітних районах столиці. За радянських часів ученим віддали чимало об'єктів на землі, де тепер житло чи офіс коштує найдорожче.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X