Забудовників не бачу, про малий бізнес не забуваю: як Держгеокадастр малі кафе інспектує

18.06.2021 20:37

Схоже, що саме таким принципом роботи керуються в Дніпропетровській команді столичного Держгеокадастру.

Derzhgeokadastr
Фото: Facebook

Маючи величезний обсяг повноважень з контролю за використанням земельних ділянок, Головне управління Держгеокадастру у Києві свідомо ігнорує стихійну забудову кожного вільного клаптика столиці, але ж це треба якось ховати за цифрами звітності. Якщо на будівельних майданчиках інспектори землекористування майже ніколи не можуть знайти власників або представників забудовника, то у випадку з малим та середнім бізнесом інакше.

Наприклад, невеличке кафе, де закінчується строк оренди та переоформлюється право користування земельної ділянки в зв’язку із набуттям права власності на законну будівлю, буде оштрафовано практично наступного дня після закінчення строку, без усіляких представників та пояснень власника.

Три рядки звернення ГО з Дніпра та кадастрові номери (технічна інформація) — й ось вже державна машина запрацювала.

Купка інспекторів налітають на об’єкт перевірки попри будь-які правові вимоги щодо присутності суб’єкта господарювання або уповноваженої особи, вимагають документи, а за будь-якого спротиву чи заклику до дотримання законності викликають правоохоронців, залякуючи і без того потерпілий від пандемічних обмежень бізнес.

«СтопКор» продовжує очікувати на відповідь на запити щодо позапланових контрольних заходів, які проведено Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві для здійснення аналізу ефективності роботи посадових осіб органу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини