“Заберите ваши деньги!” – Як у Держгеонадрах ігнорують закордонних інвесторів

05.08.2019 15:43

Вже третій рік поспіль в Держгеонадрах гальмують процес рекультивації земель в Рівненській області, розграбованої нелегальними копачами бурштину.

Ще у 2016 році Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою було затверджено пілотний проєкт із рекультивації. Одним із його виконавців було визначено ДП "Бурштин України", яке займалось підготовкою до проведення робіт та пошуком потенційних субпідрядників на умовах первинного співфінансування вказаної діяльності.

Інвестором пілотного проєкту рекультивації виступила американська компанія "World Amber Corporation".

Наразі проєкт не запускають в роботу через те, що в Держгеонадрах за увесь час не можуть видати наказ. При цьому було витрачено понад 12 млн доларів із закладених інвестором коштів. У разі ж, якщо проєкт так і не буде запущено, то інвестору доведеться судитися з українським урядом.

Журналістка "СтопКору" Олена Середа поїхала в Рівненську область, щоб на власні очі побачити розграбовані 190 гектарів землі.

"Незаконні копачі бурштину просто знищили ці землі, це збитки не лише для місцевих громадян, але й для всієї держави", – зазначила вона.

Рекультивації потребують близько 190-та га земель
Наслідки незаконного видобутку бурштину на Рівненщині

Ми також поговорили з новопризначеним т. в. о. голови Рівненської обласної державної адміністрації Ігорем Тимошенком, який запевнив журналістів, що візьме під особистий контроль цю ситуацію, щоб з'ясувати, чому ж в Держгеонадрах не дають вихід до української економіки іноземному інвестору.

Журналісти "СтопКору" "впали на хвіст" Тимошенкові

"Ми не можемо видати цей спецдозвіл, але ми можемо загострити увагу, що потрібно це зробити. Ми готові від обласної адміністрації спрямувати звернення, принаймні щоб нам пояснили, що відбувається", – сказав він у коментарі журналістам "СтопКору".

Читайте також: "Під ДБР акція протесту: вимагають покарання для податківців, які взяли у заручники бізнесмена з Дніпра".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини