За «законом Савченко» вербувальники російських наркокартелів можуть відбутися мінімальним покаранням

22.08.2019 10:00

«Живий товар» з України: якщо ще на початку 2000-х найбільшим попитом користувалися дівчата для борделів, то тепер під прицілом – молоді чоловіки. У 2016 році в Дніпрі поліція затримала одну з груп вербувальників, які шляхом обману відправляли українців на роботу в російські наркокартелі.

Та судовий процес просувається вкрай мляво, – повідомила нашому журналісту Лілії Ткачук адвокат Віта Мусатенко.

За версією слідства, саме ці чоловіки і керували відправкою українців до кримінальної Росії. Як не дивно, всі вони – звичайні роботяги. Детективи підозрюють, що розраховувалися з ними криптовалютою. Щомісяця кожному надходив мільйон гривень.

«У 2016 році, 1 грудня, були затримані люди, які є обвинуваченими в рамках кримінального провадження, яке наразі слухається Солом’янським районним судом. Але слухається воно досить погано, тому що з червня 2017 року справа перебуває в Солом’янському суді. Станом на травень 2019 року зачитано близько 20-ти сторінок обвинувального акту і з такою швидкістю, звичайно, ми можемо ще 5-10 років слухати цю справу», – зауважує пані Мусатенко.

Адвокат потерпілих впевнена: справу затягують навмисно. Адже максимальний термін ув’язнення за статтею – 8 років. У слідчому СІЗО підозрювані знаходяться уже 3 роки, а за законом Савченко – це 6 років відбування покарання.

За законом Савченко затриманих невдовзі можуть звільнити

«Можливий варіант, що вони відбудуть половину терміну в рамках слухання справи і тоді вже будуть казати, що це порушуються їхні права, будуть застосовувати закон Савченко і казати про те, що їхня вина не доведена і суд, фактично, не розглядає справу», – зазначає юрист.

Редакція «СтопКору» надіслала запит в суд з проханням пояснити, чому судові засідання відбуваються так рідко, проте відповіді журналісти досі не отримали.

А судові засідання, на які приїздила наша знімальна група, постійно відкладають, мовляв, головуюча суддя перебуває на лікарняному.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X