За втручання прокуратури харківському університету повернуто земельну ділянку і нерухомість вартістю понад 11,5 млн грн (ФОТО)

Господарським судом Харківської області задоволено позов Київської окружної прокуратури м. Харкова до підприємця щодо повернення державі в особі Міністерства освіти і науки України та Харківського національного автомобільно-дорожнього університету приміщень та земельної ділянки вартістю понад 11,5 млн грн.

За інформацією керівника окружної прокуратури Едуарда Новікова, встановлено, що по вул. Пушкінській, 106 у м. Харкові розташовано декілька учбових корпусів і нежитлових приміщень, що перебувають у власності держави та на балансі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Частина будівель одного з  учбових корпусів і прилеглих до нього виробничих приміщень перебувала в оренді у товариства з обмеженою відповідальністю.
 
Вказаним ТОВ було передано частину орендованого майна у суборенду приватному підприємцю, який розгорнув на території університету діяльність з ремонту та обслуговування автомобілів. Окрім приміщень університету площею майже 580 кв.м, підприємець зайняв ще й прилеглу до них земельну ділянку площею понад 1400 кв.м.
 
У зв’язку з утворенням значної заборгованості перед державою через несплату орендних платежів договір оренди із зазначеним ТОВ у 2020 році розірвано у судовому порядку.
 
Згідно з положеннями Цивільного кодексу України, договір суборенди припиняється одночасно з припиненням договору оренди. Незважаючи на це та неодноразові вимоги університету щодо виселення та повернення державного майна, вказаний суборендар, тобто приватний підприємець відмовлявся виселятись та повертати  державі майно у добровільному порядку. Це і стало підставою для направлення прокуратурою відповідного позову до суду.
 
Рішенням Господарського суду від 7.09.2021 року позов окружної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України та ХНАДУ про виселення підприємця із займаних приміщень та звільнення земельної ділянки задоволено.
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини