За виготовлення електронних паспортів беруться комбінатори з темним минулим

Зеленський та його команда декларують «цифрову Україну» як один із власних пріоритетів. Діджиталізацію слуги народу оголосили мало не панацеєю – від черг, корупції та бюрократії. Та хто зрештою зароблятиме на цьому надважливому напрямку? Дізнавалась Христина Кришиха.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федорів ще пів року тому оголосив розв'язання питання цифрової ідентифікації українців одним з пріоритетних напрямів на 2019 рік.

А оскільки цей масштабний проєкт потребує чималих грошей, група українських компаній INDUSTRIAL INNOVATION GROUP запропонувала допомогу у виготовленні, зокрема, id-карток.

Михайло Федорів ще пів року тому оголосив питання цифрової ідентифікації одним з пріоритетних напрямів

Утім, виявилось, що ці картки насправді вже давно й успішно друкуються державним підприємством «Поліграфкомбінат Україна».

«З самого початку ця картка містить захищений контейнер для запису ЕЦП, тобто це електронний цифровий підпис. Ба більше, з огляду на те, що ця картка має флеш-пам'ять, ми передбачили перезапис електронного цифрового підпису 5 разів. Це обумовлено законодавством», – розповідає начальник Державного центру персоналізації документів Олексій Занкевич.

Однак з презентації стає зрозуміло, що ці функції плавно можуть перейти від державного підприємства у приватні руки – а саме до загадкової INDUSTRIAL INNOVATION GROUP.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини