За один рік родина Мішалових «нагріла» дніпрян на пів мільярда гривень (відео)

24.12.2019 18:00

Прозорі публічні закупівлі мали стати для України дієвим антикорупційним інструментом. Але якщо ти не просто депутат, а ще й секретар міської ради, а твій батько – власник будівельної компанії-гіганта, то неважко сплутати місцевий бюджет з родинним. Як у Дніпрі депутат Мішалов зробив тата мільйонером – дізнавалась Марія Гураль.

Перебуваючи у Дніпрі, знімальна група «СтопКору» відвідала ще один проблемний об'єкт сумнозвісного «Майстер-Буду». Це Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня.

Вперше тендер на реконструкцію цього закладу компанія Мішалових виграла у 2016 році. Сума – майже 130 мільйонів гривень.

"Майстер-Буд" через ТОВ "Юніком Капітал" належить трьом особам, пов'язаним із Дмитром Мішаловим

У 2018-му з фірмою уклали ще один договір на майже 170 мільйонів. Та оскільки й тут роботи загальмували, контракт розірвали.

Але в жовтні вже цього року – увага – «Майстер-Буд» знову стає переможцем у закупівлі на ремонт цієї лікарні. Але сума збільшилася майже втричі та становила понад 430 мільйонів гривень.

І цей тендер ми розберемо детально. Є всі підозри вважати, що він був нечесним, його розіграли штучно, за змовою сторін.

По-перше, конкуруюча компанія БМПБ «Новий дім» не надала кошториси з розрахунками та неправильно оформила кілька документів.

По-друге, за дивним збігом пропозиції від обидвох учасників завантажили з різницею у 6 хвилин.

По-третє, гарантії фірм видані одним банком і в ту саму дату – 6 вересня 2019 року.

І, нарешті, ТОВ БМПБ «Новий дім» подало пропозицію з максимально можливою ціною, виступивши в ролі технічного учасника.

Порушення законодавства наші аналітики виявили й у деяких інших тендерних процедурах, де переміг «Майстер-Буд». І чимало з них припадає саме на 2016 рік. Цей рік, коли В’ячеслав Мішалов посів крісло секретаря міської ради, став справді знаковим для компанії його батька.

Якщо у 2015-му фірма виграла лише 2 тендери на 42 мільйони гривень, то вже за рік – 19 тендерів, і сума вдесятеро збільшилася – майже до пів мільярда гривень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини