«За мою правозахисну діяльність мені спалили автомобіль та скоювали замахи» – Михайло Величко про взаємодію з херсонськими правоохоронцями

Минулого тижня усю країну шокувала звістка про напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк – нагадаємо, жінці облили обличчя сірчаною кислотою. У зв’язку із цим у мережі було багато сказано про незадовільну роботу херсонських правоохоронців – було згадано цілу низку нападів на громадських активістів Херсонщини, які залишились поза увагою поліції.

Не став виключенням і відомий херсонський адвокат Михайло Величко. Наприкінці липня Михайло 3 години провів в управлінні СБ України у Херсонській області, намагаючись переконати слідчого, що з боку високопосадовців Херсонського ГУНП існує загроза його життю та здоров’ю – але так і не був почутий. І це попри те, що за поданням Михайла Величка Херсонським УСБУ відкрито три кримінальних провадження, які внесені до ЄРДР й у яких дії посадових осіб поліції та прокуратури кваліфікуються як зловживання владою, службова халатність та невиконання рішень суду.

Нагадаємо, ще у січні на автомобіль Михайла Величка напали невідомі у камуфляжі, які погрожували йому зброєю, а саме пістолетом Макарова. Згодом з’ясувалось, що це нібито працівники Управління СБУ. За фактом цього нападу до ГУНП було складено заяву, у якій зазначена неправомірність дій посадовців, які порушили, принаймні, 5 статей Кримінального кодексу.

На думку Михайла Величка, такі дії правоохоронців не випадкові. Вони є «наслідками того, що я звернувся безпосередньо до міністра МВС Арсена Авакова зі скаргою на злочинну бездіяльність керівництва ГУНП в Херсонській області. І зупинятися не збираюся, буду продовжувати домагатися верховенства Закону України, Конституції й Кримінального Кодексу» – вважає Михайло.

Він також вважає, що правоохоронці міста Херсона тісно пов’язані із криміналом.

«За мою правозахисну діяльність свого часу на мене неодноразово здійснювали замах, спалили автомобіль у дворі будинку, причому про напади кожен раз попереджали. І кожен раз поліція вдавала, що не розуміє ступеня загрози. Після реальних замахів моїй родині була виділена державна охорона.

Ця відома банда була затримана і поміщена в СІЗО. Але як тільки вони вийшли на свободу за рішенням суду під заставу в 1 500 000 гривень, слідчий ГУНП зняв з мене охорону і навіть за рішеннями суду відмовляється її мені призначати. Це означає тільки одне: поліція допомагає злочинцям здійснити задумане» – повідомляє адвокат та активіст Величко.

Тож з огляду на непоодинокість випадків неналежної роботи херсонських правоохоронців по розслідуванню резонансних справ стосовно нападу на місцевих активістів «СтопКор» й надалі слідкуватиме за ситуацію у регіоні.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини