За моє жито мене й бито: міністерство Милованова «зливає» викривачів корупції

29.11.2019 10:00

Сумнівне перезавантаження агросектору: навіщо міністерство усунуло від керування Центром сертифікації людину, якій вдалося втричі підвищити прибутковість діяльності, та призначило на її місце особу, що вже засвітилась у порушеннях? Та чому подібна ситуація є системною для державних підприємств? Дізнавалась Алла Легеза.

На ще одному підприємстві зі схожою назвою – аналогічна ситуація. ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», що володіє величезним земельним активом, протягом останніх років було у боргах.

Кредиторська заборгованість підприємства за попередній рік зросла втричі

З 3-го серпня 2019 року управління держпідприємством довірили заступнику директора Віталію Калінчуку. Він насамперед взявся за контроль регіональних філій, і тим самим суттєво покращив фінансові показники.

«Протягом липня-серпня під керівництвом Калінчука управлінці провели низку заходів, які призвели до фактичного погашення, зменшення кредиторської заборгованості на 3,2 мільйона і заборгованості щодо податків на 2,4 млн грн», – розповідає колишній спеціаліст з антикорупційної діяльності ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» Олександр Дем'яненко.

Таких результатів вдалося досягти завдяки реанімаційним заходам. Майже половина земельного фонду була поза контролем центрального офісу, документи на користування землею в регіонах не були оформлені належним чином.

Команда пана Калінчука викрила також факти конфлікту інтересів, коли керівники філій ДП укладали договори зі своїми ж фірмами. Про ці та інші корупційні складові повідомили в НАБУ та ДФС.

Проте таке розсекречення тіньових схем, вочевидь, не сподобалося міністерству, тому активного Калінчука тут вирішили замінити на експрацівника геокадастру Юрія Заставного, якого, нагадаємо, так само через 9 днів звільнили. Майже місяць Центр сертифікації був без очільника, після чого на це місце Мінекономрозвитку призначив «свою» людину.

Василь Сахненко обіймав керівні посади у ДАК «Хліб України» та Державній продовольчо-зерновій корпорації України, які неодноразово фігурували у корупційних скандалах. Також він засновник та бенефіціар приватної компанії ТОВ «Альтенерго 21 ст.», а керівникам держпідприємств, як відомо, забороняється займатися підприємницькою діяльністю.

Зауважимо, підприємство пана Сахненка фігурує у кримінальному провадженні щодо заволодіння чужим майном шляхом шахрайства.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини