«За мірками древніх греків, більшість населення – ідіоти»: громадський активіст про суспільство, корупцію та схеми «дерибану» на межі з окупованим Кримом

Редакція «СтопКору» поспаілкувалась з керівником Генічеського відокремленого підрозділу ГО «Стоп Корупції» Михайлом Новосельцевим. У ході розмови обговорили стан справ у суспільстві після Революції Гідності, розвиток громадянського суспільства у регіонах та нагальні корупційні проблеми місцевості, що межує з окупованим Кримом.

«Мені не подобаються слова «активіст», «громадська діяльність». Інститут громадянства має на увазі не тільки наявність паспорта і права. Корінням термін «громадянин» сягає часів Стародавньої Греції. Найголовніше для громадянина – це постійна участь в житті своєї держави – полісу. А «ідіотом» у греків в той час вважалася людина, яка самоусунулась від участі в житті полісу. За мірками древніх греків, у нашій країні більшість населення – ідіоти, які вважають, що від них нічого в державі не залежить. Але в цьому є вина еліт, які нав’язують думку, що «твій голос нічого не вирішує», «українці звикли жити за принципом «моя хата скраю». Я теж свою відповідальність за долю країни усвідомив не відразу, а тільки після першого Майдану. Цим пояснюється моя робота до окупації Криму в комунальному віданні, де я й засвоїв основи розслідувальної журналістики. Потім була служба в АТО – тому, що головний обов'язок громадянина – це захист своєї держави» - зазначив пан Михайло на початку розмови.

Він також вважає, що «боротьба з корупцією – це не просто красивий мовний зворот, це реальна сутичка, в якій чиновники втрачають величезні кошти і тому йдуть для захисту своїх «мутних» схем на злочини».

На які саме та як із цим боротися – читайте у повній версії «У чиновника тільки один ворог – інший чиновник»: Михайло Новосельцев про корупцію у прикордонному регіоні та суспільні зміни за останні роки

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини