За два роки НАН розподілила 114 службових квартир, — віцепрезидент Академії Загородній

12.05.2020 17:44

Просторі території у наймальовничіших куточках України та чималі ділянки в межах столиці — Національна академія наук може похвалитися неабиякими активами. Проте перевірка Держаудитслужби виявила, що ласі землі віддають під забудову сумнівним фірмам, а живуть у новобудовах зовсім не вчені. Як, маючи сотні тисяч гектарів землі та виробничі потужності, можна залишити науковців без даху над головою? Та чому керівництво закриває очі на розбазарювання майна? Ці питання журналіст «СтопКору» Ася Шевченко поставила у запиті на ім’я віцепрезидента НАН Анатолія Загороднього.

А оскільки останній планує балотуватися у президенти установи, запит був надісланий не просто на коментар, а на розгорнуте інтерв'ю: «Розкажіть, будь ласка, як ви плануєте змінити ситуацію, як такі ситуації взагалі можуть існувати та заразом оприлюдніть свою програму».

Варто зауважити, що в Академії репортерів протягом двох тижнів «відфутболювали» з одного кабінету до іншого: спершу у приймальні віцепрезидента порадили звернутися до управління справами, а там — до Президії НАН.

Та вже після виходу нашого сюжету в ефір до редакції «СтопКору» надійшов лист із розгорнутою відповіддю від пана Загороднього.

Анатолій Загородній Фото: НАН України

З цієї відповіді ми нарешті дізналися точну кількість квартир, яку отримали співробітники НАНУ в будинках, зведених на територіях, що належать установі.

Так, усього протягом останніх п’яти років Академією було розподілено 211 службових квартир, побудованих у рамках інвестиційних договорів, у тому числі за останні два роки — 114.

«Переважну більшість квартир було надано молодим науковцям або тим, хто мав такий статус у минулому та продовжував мешкати в гуртожитку, а також переселенцям з тимчасово окупованих територій. В окремих випадках у зв’язку зі службовою необхідністю житло надавалося також іншим категоріям працівників Академії», — йдеться у відповіді на запит.

Відповідь на запит Фото: скрін
Відповідь на запит Фото: скрін
Відповідь на запит Фото: скрін

Нагадаємо, за отриманою нами раніше інформацією, з 2008 до 2018 року квартири отримали 185 осіб, у списку щасливчиків — бухгалтери, прибиральниці, сантехніки, юристи, тобто люди без наукового ступеня, а також вчені, чий індекс у науково-метричних базах є мінімальним. Хоча за статутом першими в черзі мають бути найталановитіші та найпродуктивніші вчені.

У Феофанії на землях НАН побудували готель і ресторан Фото: СтопКор

У відповіді також описано алгоритм розподілу квартир:

«Розподіл службового житла здійснюється максимально прозоро за таким принципом: установи формують списки осіб, що потребують службового житла, і вказують, яким із них слід надати пріоритет; далі з урахуванням виділеної кількості квартир бюро відділень на основі пропозицій установ формує пріоритетні списки від відділень (при цьому кількість кандидатів на отримання житла має бути більшою за кількість виділених квартир).

Далі пропозиції від відділень надходять до бюро секцій, які дають свої рекомендації.

Остаточні рекомендації щодо розподілу службового житла вносить Комісія з розподілу службового житла, до складу якої в рівній кількості входять представники Президії НАН України (у тому числі представник Ради молодих учених НАН України) і ЦК Профспілки працівників НАН України. Рішення про надання службового житла ухвалює Бюро Президії НАН України», — зазначено в листі.

За даними журналістів, спецкомісію, яка вирішує фінальну долю квадратних метрів, до 2014 року очолював керуючий справами НАН Михайло Сидоренко, а з 2014-го і донині — віцепрезидент Академії Анатолій Загородній.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X