За чесні закупівлі – побороти «зраду» і «халепу» у системі тендерів

17.08.2018 13:00

Журналісти «СтопКору» на прикладі двох тендерів наочно показали, як виглядає схема дерибану бюджетних коштів у Броварській міській раді, на прикладі одного міста продемонструвавши, як можна фактично в асфальт закопувати гроші. Але насправді, така ситуація у всій Україні, і це десятки мільярдів гривень, які осідають в кишенях корупціонерів. Саме тому громадська організація «Стоп Корупції» запускає новий рух «За чесні закупівлі».

«У Броварах ми побачили ефективний приклад моніторингу використання державних фінансів, комунальних фінансів. Тепер ми хочемо в масштабах всієї країни зробити цю систему ефективною», - стверджує координатор ГО «Стоп Корупції» Роман Бочкала, - «Ми побачили, що за короткий період часу наш осередок напрацював дуже багато цікавого, і ці матеріали вже передані в прокуратуру Київської області, по них уже ведеться досудове розслідування, по деяких ведеться попередня перевірка, і я впевнений, що вони дійдуть до суду, і нам вдасться зберегти ті крихти державних грошей, яких і так не вистачає, щоб вони були ефективно використані, а не розкрадені».

Система Дозорро тепер дозволяє кожній громадській організації відкрити свій кабінет на їх майданчику і методом моніторингу виявляти порушення і інформувати про них. ГО «Стоп Корупції» такий кабінет уже відкрили.
«Якщо ви, як громадянин, бачите те, що у Фейсбуці називається «зрада» або «халепа», ви можете написати на портал онлайн моніторингу Дозорро… а якщо у вас є більше часу і натхнення, то система дозволяє генерувати з цієї інформації заяви в правоохоронні органи, і насправді ця система працює і працює доволі непогано», - зазначає Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - повна версія ексклюзивного інтерв'ю доступна за посиланням https://stopcor.org/z-veresnya-zapratsyuyut-novi-zahodi-borotbi-iz-tenedernimi-mahinatsiyami-eksklyuzivne-interv-yu-maksima-nefodova-stopkoru/

Тому ГО «Стоп Корупції» готує мониторинг закупівель по всій Україні, і вже у найближчих випусках «СтопКор» покаже, які схеми з тендерами діють в Укравтодорі. Повна версія розслідування доступна для перегляду:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини