З затонулого танкера «Delfi» продовжують витікати нафтопродукти, – екологи

Екологічний колапс в Одесі: торік прямо на один з центральних пляжів викинуло великий танкер, тож кожен день купання у морі – це рулетка, адже з судна постійно витікають залишки нафтопродуктів. Чому проблему не хочуть розв'язувати ні судновласник, ні міська та обласна влада, ні навіть профільні органи Міністерства інфраструктури? З’ясовував Артем Поліковський.

Як стверджують екологи, ніхто не розуміє складності та небезпечності процесу. Того ж дня, коли сталася аварія, в Одеській ОДА запевнили, що на судні немає небезпечних речовин.

«Величезний двигун працює або на важкому паливі, або на легкому. І цей двигун містить велику кількість паливно-мастильних матеріалів. Але коли йшлося про контрабандний напрямок, про судно, яке навіть не спромоглося продовжити дату реєстрації, про судно, за яким вже були складені адмінпротоколи за забруднення вод у районі Білгород-Дністровського, то зрозуміло, що ніхто цим не займався», – коментує мікробіолог Владислав Валінський.

Odesa_Delfi2
Судно намагалися дотягти до берега, але не вийшло Фото: СтопКор

Як стверджують експерти, навіть порожні танкери можуть спричинити грандіозну катастрофу. Наскільки масштабна екологічна небезпека – одразу відзвітували інспектори екологічної служби. Показники вмісту нафтопродуктів у морі просто зашкалювали.

І навіть зараз, майже за рік після тих подій, усі відпочивальники – у серйозній небезпеці.

«Коли почалось підвищення температури, були викиди. І ми спостерігали перевищення рівня нафтопродуктів у воді – у 7 разів і навіть у 16 разів. Наші інспектори продовжують щодня відбирати зразки води для подальших лабораторних досліджень», – розповідає представник екологічної інспекції в Одеській області Віталій Караулов.

Delfi
Затонулий танкер Delfi Фото: СтопКор

Своєю чергою, профільні органи запевняють: вони контролюють хід операції і встановили захисні бони, щоб зупинити розлив пального. Але, як виявилося, навіть тут є питання.

За словами екологів, були зроблені спроби обмеження, створення таких собі «кишень» за допомогою плавучих бонів, і на певний час, до літнього сезону, про судно забули. Однак нафтопродукти накопичувалися у цій «кишені» і пізніше викидалися в море.

Неефективність таких конструкцій відзначають і в екологічній інспекції. Понад те, як виявилося, більш ніж пів року танкер в морі оточували не морські, а річкові бони.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини