«З якого ти району?» Український журналіст показав шокуючу соціальну нерівність столиці Колумбії (відео)

19.06.2021 15:11

Щоб дізнатися щось про незнайому людину, у Боготі варто поставити лише одне питання: з якого ти району? Це вражає та виглядає парадоксальним, але в столиці Колумбії кожен район розмежований за соціальними класами – від бідних до багатих. Такі райони тут називаються естратос, і в них діють свої закони та правила, порушення яких може коштувати життя.

Український журналіст і блогер Роман Бочкала детально дослідив кожен із шести районів Боготи та показав разючу різницю між найбіднішими і найбагатшими естратос.

«Жителів Боготи розділили на класи – від найбагатшого і до самого бідного. Усі райони розділені за рівнем добробуту їхніх жителів. Від першого і до шостого. Естратос у перекладі з іспанської буквально означає «район». Але на практиці це, радше, означає рівень життя», – розповідає журналіст.

Рівень 1

Подорож Бочкали починається з найнебезпечнішого першого естратос. Тут не чіпають своїх, але на будь-якого чужинця або іноземця, який вирішив поглянути на це соціальне дно, чекають проблеми.

Водій журналіста Ернест — брат місцевого кримінального авторитета. Сам він народився та виріс у Боготі.

«Я був наркокур’єром із самого дитинства. Так ведеться, що дитина може стріляти в поліцейського, а поліцейський в дитину – не може. У дитинстві у мене замість іграшкового пістолета був справжній», – розповідає він.

columbia film bochkala
Фото: скриншот

«Кожен район Боготи – це як окреме місто, де діють свої закони та правила. Естратос поділяють Боготу з півночі на південь. Таким чином, що бідні райони півдня міста не межують з багатими районами півночі столиці. Таке розташування застосоване для однієї мети – щоб виключити контакти бідних з багатими», – зазначає Роман.

За словами Ернеста, всі магазини в районі першого рівня служать прикриттям. Насправді ж там складують украдене.

Проблема кіднепінгу

«Раніше також була поширена проблема кіднепінгу. Жителі багатих 4-6 естратос могли замовити викрадення людини заради донорських органів. Саме в цьому районі, де ми з вами перебуваємо, можуть викрасти заради донорського органу. Так само тут крадуть заблукалих людей, зокрема іноземців для того, щоб отримати викуп», – повідомляє Ернест.

columbia film bochkala
Фото: скриншот

За його словами, злодійство тут – як сімейний бізнес. Примітно, що якщо поліція з'являється в першому естратос, то робить це великими групами – по 8-10 осіб, щоб була можливість відбитися.

Рівень 6

Шостий естратос вважається найпрестижнішим у Боготі.

«Люди тут платять на 25% податків більше, ніж усі інші. Цей надлишок спрямовують на компенсації бідному населенню. Тут немає поняття ліміту на електрику або гарячу воду. Тут немає поняття «небезпечно», тому що всі будинки під охороною», – розповідає журналіст.

columbia film bochkala
Будинок, в якому проживає знаменита співачка Шакіра Фото: скриншот

Перше, що його здивувало в престижному районі Боготи – повна тиша на вулиці та вкрай мала кількість людей. Тут живе колумбійська зірка Шакіра, найдорожчий футболіст країни Хамес Родрігес, колишній президент Колумбії та інші вершки суспільства. Ціни тут теж на порядок вищі. Якщо в «нижньому» районі кілограм картоплі коштує 1000 песо, то в п'ятому або шостому – вже 4 тисячі.

Рівень 0

«Нульовий» район – місце, де живуть так звані бригадири злочинного світу. Просто на вулиці журналіст зустрічає школярок, які курять марихуану та п'яного водія таксі, який сидить із пляшкою за кермом.

columbia film bochkala
Фото: скриншот

«Ми в одному з найнебезпечніших районів. Причому найнебезпечніший – не означає найбідніший. Людей із грошима тут не бракує. Поліція взагалі не заходить у подібні квартали, тільки армія. Тому що їм майже не потрібен дозвіл, щоб стріляти на ураження», – коментує Роман Бочкала.

Рівень 2

Другий естратос. Подібні райони населяють люди робітничих професій, хоча іноземцям уночі тут краще не гуляти. У цьому місці розташований унікальний ринок – єдине місце в місті, де бідні зустрічаються з багатими.

columbia film bochkala
Фото: скриншот

Рівень 3

«Трійка» – історичний центр міста, де сконцентровані старовинні музеї та вулички в іспанському стилі. У районі проходить межа між криміналом і законом. Від другого району його відрізняє те, що вдень ​​місце абсолютно безпечне.

columbia film bochkala
Фото: скриншот

Але вночі тут так само небезпечно, тому туристам не радять селитися тут, у центрі. Крім того, після 18 години поліція не несе відповідальності за те, що тут буде відбуватися.

Рівень 4

Тут безпечно не тільки вдень, але і вночі. За порядком стежать пильно – навіть заборонено вивішувати білизну за вікна. Податки тут теж вищі, проте вважається, що саме тут встановлена ​​справедлива ціна. Жителі – відставні військові, професура, високопоставлені співробітники поліції тощо.

Рівень 5

«Тут я відчуваю себе в цілком комфортабельному районі з високим рівнем обслуговування. Наче в цьому місті не існує першого та другого естратос», – ділиться враженнями журналіст.

columbia film bochkala
Фото: скриншот

Підбиваючи підсумки, він порівнює Колумбію з Африкою, пророкуючи майбутнє, до якого може привести політика «естратос».

columbia film bochkala
Фото: скриншот

«Проведу аналогію з Африкою. Науково доведено, що чим більше Африці надавала допомогу міжнародна спільнота, тим гірше країни жили. Чому? Тому що люди підсідали на голку дотацій, звикали жити на подачки. Отримували не вудки, а рибу. У Колумбії у мене складається враження, що багаті просто від бідних відкуповуються. І тому найбідніших менше не стає. Райони стають концентрацією місцевого криміналітету і це може відгукнутися. Адже коли щось накопичується, воно призводить до вибуху. Як тимчасовий захід – можливо, але в довгостроковій перспективі естратос – це шлях в нікуди», – каже Бочкала.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини