З України з Любов’ю: закордонні схеми «інсулінової королеви» Вишневської

21.06.2019 15:51

«Індар» – одна найтаємничіших фармакологічних компаній України. Працівників заводу тут перевіряють на детекторі брехні. А з так званим «бразильським контрактом» не зумів ознайомитись навіть тодішній міністр охорони здоров’я Олег Мусій. Журналіст «СтопКору» Олександр Мамай провів власне розслідування, щоб дізнатись, що відбувається за зачиненими дверима державного підприємства. 

До слова, закордонні партнери «Індару» знаходяться не лише у Бразилії. Активна співпраця ведеться з фармацевтами Грузії та Азербайджану. Наш інсайдер в СБУ передав список перельотів голови правління «Індару» Любові Вишневської.

Тільки протягом 2013-2016 рр. Вишневська Любов Іванівна літала щонайменше:

̶            12 разів до Баку, Азербайджан (причому двічі – приватним літаком).

̶            7 разів – до Тбілісі, Грузія (причому один раз – приватним літаком).

̶            5 разів – до Франкфурта, Німеччина.

̶            По два рази – до Мюнхена, Відня і Мінська.

̶            По одному разу – до Вільнюса, Тегерана, Праги, Бодрума, Белграда, Мадрида, Стамбула, Барселони, Риму, Дубай.

̶            Також у 2015 році був один переліт у Шереметьєво (Росія).

̶            І 4 перельоти до Парижа.

До речі, саме до Бразилії Любов Вишневська літала через Париж. Як і її права рука – Олександр Хейломський. Хоча на сайті «Індару» його немає в графі «керівництво».

В Україні зареєстрована науково-інженерна медико-фармацевтична асоціація «Рідан» і медико-фармацевтична компанія «Рідан-інжиніринг» (зверніть увагу на гру слів «Індар-Рідан»). Серед засновників і власників обох компаній – і Любов Вишневська, і Олександр Хейломський. Ці компанії фігурують в кримінальному провадженні, яке ведуть СБУ і Генпрокуратура.

За інформацією порталу «Наші гроші», справа стосується періоду 2012-2016 років, коли: «службові особи «Індару», а також ТОВ «МВВ Інструментс», ТОВ «МФК «Рідан-Інжиніринг», ТОВ «Науково-інженерна медико-фармацевтична асоціація «Рідан» тощо, діючи за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, заволоділи державними грошовими коштами в особливо великому розмірі».

Зазначимо, що дружина Олександра Хейломського – Наталія Шолойко наприкінці 2016-го року брала участь у конкурсі на посаду державного секретаря Міністерства охорони здоров’я. Вона набрала 11,74 бала із 20 можливих, випередивши решту претендентів. Однак Уляна Супрун тоді виступила проти цього призначення, заявивши про конфлікт інтересів.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X