З танкера “Delfi” стався новий розлив нафтопродуктів

04.09.2020 15:49

З танкера "Delfi", який сів на мілину в Одесі, знову стався розлив нафтопродуктів.

Tanker Delfi
Фото: УП

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає "Радіо Свобода".

"Вчора фахівці Державної екологічної інспекції Одеської області, обстежуючи акваторію біля затонулого судна, помітили плями та сіру плівку сріблястого кольору, загальною площею 70 квадратних метрів. Цей факт зафіксовано в Акті обстеження морської акваторії та відбору проб води в місці забруднення № 144 від 03.09.2020. Лабораторні дослідження показали перевищення у воді нормованих значень гранично допустимих концентрацій у 5,8 рази. Показник склав 0,29 мг/дм³, що відзначено у відповідному протоколі вимірювань показників складу та властивостей вод", – мовиться у повідомленні.

Як пояснив Мальований, витік стався після підйому судна.

"Держекоінспекція зможе розрахувати збитки за шкоду довкіллю лише після того, як танкер "Delfi" остаточно приберуть з акваторії Чорного моря", – додав він.

Нагадаємо, судно "Delfi" сіло на мілину поблизу одеського пляжу 22 листопада 2019 року. До цього бункерувальник кілька днів дрейфував акваторією Одеської затоки. В акті розслідування аварії, який оприлюднила Державна служба морського і річкового транспорту України, власником судна називають компанію Mister Drake PC, офіс якої розташований у Лондоні. На початку серпня капітан судна Анатолій Слинько визнав свою провину в порушенні правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту (частина 1 статті 276 кримінального кодексу України). Капітана засудили до року обмеження волі умовно.

26 серпня танкер "Delfi", який до того 9 місяців пролежав правим бортом між кам'яною грядою і хвилеломом одеського пляжу "Дельфін", поставили на рівний кіль. Далі судно оглянуть, проведуть подальшу герметизацію і ремонт. Коли судно зможе триматися на воді, його заберуть з місця аварії за допомогою понтону і плавкрану.

Господарський суд Одеської області наклав арешт на танкер "Delfi", який затонув біля берегів Одеси в листопаді 2019 року.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини