З початку року поліцейські Донеччини притягнули до кримінальної відповідальності 117 домашніх агресорів

02.04.2020 15:03

Правоохоронці склали більше 2300 протоколів за вчинення домашнього насильства. Загалом на лінію 102 надійшло близько 8000 повідомлень про тиранію, більшість з яких стосувалися психологічної чи фізичної агресії. Кожен виклик опрацьований.


Тільки у березні операторки колл-центру поліції зареєстрували більше 3000 повідомлень про вчинення домашнього насильства.

Від насильницьких дій з боку агресорів потерпали, зокрема, жінки та діти.

Набираючи номер «гарячої лінії», жертви ховалися від тиранів в інших кімнатах, вибігали на вулицю, а іноді погрожували викликати поліцію, щоб хоч як спинити дебошира.

У березні співробітники мобільної групи з реагування на вчинення домашнього насильства склали 99 термінових заборонних приписів, аби вберегти постраждалих від подальшої загрози.

Припис містить такі заходи:

- зобов’язує кривдника залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

- забороняє вхід та перебування в місці її проживання (перебування);

- забороняє в будь-який спосіб контактувати з постраждалим.

Такі заходи вводяться для збереження життя та здоров’я жертви.

Крім того, у перший місяць весни поліцейські склали 800 адміністративних матеріалів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства), що на 10% більше ніж у лютому. Також відкрили 43 кримінальні справи у відношенні кривдників.

Так, кримінальна відповідальність чекає на мешканця Бахмута, який неодноразово вдавався до домашньої тиранії відносно своєї 76-річної матері. 5 протоколів не спинили кривдника, рецидиви виникали на фоні алкогольного сп’яніння. Також жертвою свого родича став 92-річний краматорчанин - син систематично знущався з батька. В Покровську до кримінальної відповідальності притягнуто чоловіка, який погрожував фізичною розправою своїй колишній дружині.

Всі порушники перебувають під контролем поліції, з ними проводять профілактичну роботу, а постраждалі від насильства отримують юридичну та психологічну допомогу. В окремих (гострих) випадках жертву відвозять до соціального центру (шелтер), де є все необхідне для тимчасового притулку.

Нагадуємо, що адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачає штаф чи адмінарешт строком на 15 діб, кримінальна – до 2 років позбавлення волі.

У випадку домашнього насильства телефонуйте:

- на спецлінію поліції 102

- урядову «гарячу лінію» 1547

В жодному разі не лишайтеся наодинці з проблемою, не замовчуйте такі випадки та не соромтеся про них розповісти. Своєчасне повідомлення у поліцію може попередити страшні наслідки.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X