З початку року МЗС витратило понад 3 мільйони на годинники та ювелірні прикраси

Неофіційні «прайси» за консульські послуги та чітка «такса» для тих, хто мріє збудувати дипломатичну кар’єру – журналісти «СтопКору» викрили масштабну корупційну схему в системі МЗС. Як проплачені кадри представляють нашу країну за кордоном? Та хто «сидить» на тіньових потоках відомства? Розслідував Артем Поліковський.

Журналісти «СтопКору» звернулися з офіційним запитом до тодішнього держсекретаря МЗС Андрія Зайця, і поки чекали на відповідь – проаналізували закупівлі відомства.

Є кілька геть незрозумілих. Ось наприклад: керамічні вироби, сувенірні чашки, аксесуари для одягу та пледи. За ці новорічні подарунки ми з вами заплатили кругленьку суму. Зокрема пледи – втричі дорожчі ніж зазвичай – аж за 1,5 тисячі гривень.

«Стосовно пледів питання дивне, адже немає у нас лаунж-зон у міністерстві, де, скажімо так, можна було би вийти на свіже повітря. Забезпечення самого робочого місця бажало би кращого. Взимку дуже холодно, дипломати приносять свої обігрівачі. Хто як може, так і рятується», – коментує працівниця відомства.

А чашки коштують ще дорожче: майже 2 тисячі гривень за штуку. Зауважте, основним видом діяльності підприємця, в якого їх придбали, є індивідуальне мистецтво. Тож дипломати питимуть не зі звичайного посуду, а з мистецьких виробів ручної роботи. І все – за наші з вами податки.

Вартість однієї чашки сягає понад півтори тисячі гривень

З кінця минулого року МЗС вже витратило понад 3 мільйони гривень на різноманітні, іноді дивні закупівлі: це сумки, годинники, навіть ювелірні вироби. І це тоді, коли прості співробітники мусять працювати за пошарпаними столами ще радянської епохи.

Ще один цікавий факт стосується послів. Замість визначеного законом терміну в 3-4 роки, вони зберігають статус вдвічі, а то і втричі довше. І цими ротаціями керує… той самий державний секретар Заяць.

«За кордоном, в країні з нормальним кліматом і нормальною внутрішньо-політичною ситуацією дипломат, як правило, працює 4 роки. У нас були навіть ситуації коли посол перебував чи перебуває на посаді більше 10 років. Це аномалія, таке у світі дуже рідко практикують», – наголошує колишній посол з особливих доручень МЗС, дипломат Вадим Трюхан.

Як стало відомо 14 березня, перед виходом в ефір журналістського розслідування «Стоп корупції», уряд звільнив Андрія Заяця з посади державного секретаря Міністерства закордонних справ України. Відповідне розпорядження вже оприлюднили на сайті Кабміну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини