З оборонки в «Укрзалізницю»: у Києві мітинг через фігуранта справи Гладковського Шиганова

15.06.2020 15:40

15 червня у столиці біля філії «Центру забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» відбулась акція протесту. Нещодавно призначеного на посаду Юрія Шиганова активісти звинуватили у черговій корупційній схемі.

Акція під філією УЗ Фото: СтопКор
За словами активістів, Шиганов провернув нову схему Фото: СтопКор

«Пан Шиганов нас погано чує. А все тому, що видно не хоче почути. Шиганов – ти на даний час вчиняєш злочин. Такий же злочин, який ти вчиняв перебуваючи на посаді в «Укроборонпромі» за часів Свинарчуків. Ти є ключовим фігурантом схеми «чорних тендерів» розкрадання коштів з державного бюджету. Саме тебе ми підозрюємо в проведенні незаконного тендеру на 260 мільйонів гривень, котрий було проведено в онлайн-режимі 28 травня 2020 року і це попри карантин. Ми хочемо зрробити цю ситуацію публічною, адже послаблення таким чином державних підприємств стратегічного значення для держави є відвертим сепартизмом, причому, всередині держави. Не зовнішнього ворога, а ворога, який сидить в кріслі і нахабно краде потрібно боятися», – наголосив правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин.

Ілюстрація: СтопКор
Фігуранта з "оборонки" Шиганова призначили на посаду в УЗ Фото: СтопКор

Нагадаємо, раніше на закупівлі «Укрзалізниці» призначили «укроборонпромівця» Юрія Шиганова, який скуповувався у хлопчиків Гладковського на фіктивних конкурсах. Шиганов став заступником директора філії «Центр забезпечення виробництва» «Укрзалізниці».

За даними активістів, він разом із директором з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергієм Довгаленком, а також очільником підприємства Іваном Юриком став учасником схеми із так званими «чорними тендерами».

Зокрема, йдеться про тендер на закупівлю паливно-мастильних матеріалів на суму 260 162 424,88 грн.

З самого початку заявку на участь у тендері подали 7 компаній – ТОВ «Араз Ойл», ТОВ «Торум», ТОВ «Август Пром», ТОВ «КСМ Трейд», ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн Юкрейн», ТОВ «Корнет Холдинг», ТОВ «Міроіл». Дві компанії з цього списку – азербайджанська «Араз Ойл» та «Міроіл» з Бердянська – не були допущені з самого початку. Інші п'ять одразу допустили і вони мали в системі Прозорро статус «допущені до аукціону», проте потім в УЗ передумали допускати до аукціону ще 3 із 5 компаній. ТОВ «Торум», ТОВ «Август Пром», ТОВ «КСМ Трейд», яких відлучили від торгів, були українськими виробниками.

Продукція цих компаній має узгодження самої УЗ – відповідно, жодних вагомих причин для недопуску не було. Попри це, постачальників «збили».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини