З миру по нитці, Чванкіну – на мантію: кваліфікаційна комісія закрила очі на сумнівне майно одеського судді

11.06.2019 12:16

Низка порушень у діяльності, розкішний спосіб життя, що не відповідає задекларованим доходам, та напади на журналістів – здавалося б, усе це несумісне з посадою служителя Феміди. Але ВККС не позбавила одіозного одеського суддю Чванкіна мантії. Як саме відбувалась співбесіда одіозного судді? Спостерігала журналіст «СтопКору» Ася Глуцька.

ВККСУ – постійно діючий орган у системі судоустрою України. До її складу обирається шістнадцять членів. Водночас при ВККС діє Громадська рада доброчесності. І якщо компетентні члени комісії розглядають фаховість суддів, то доброчесність перевіряють саме члени громадської ради.

Перевірка Сергія Чванкіна, відомого своїми розкішними статками і скандальними рішеннями, тривала з вересня минулого року. Плідно працювала над висновками і команда доброчесності. Висновок – суддя не доброчесний.

«Зокрема, він, на наше переконання, використав адмінресурс суду для вирішення свого квартирного питання. В 2013 році йому, очевидно, потрібно було продати свою квартиру, і він звернувся в свій же суд з позовом про визнання цього договору дійсним», - зазначає член Громадської ради доброчесності ВККСУ Роман Маселко.

Згадав Роман Маселко і кількість років, яку обіймає посаду Чванкін, і сумнівне майно тещі-мільйонерки на пенсії.

31 травня цього року відбулась фінальна співбесіда одіозного судді. Під будівлею ВККСУ зібралась сотня активістів, та поспілкуватися з суддею не вийшло.

У ході самої співбесіди була низка незрозумілих відповідей, коли пан Чванкін заплутався у майні дочки й дружини. Утім, ВККСУ попри вердикт ради доброчесності постановила – суддя Чванкін «Відповідає займаній посаді». Зазначимо, що за декілька місяців до цього НАЗК припинило перевірку декларацій пана судді – мовляв, порушень немає.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X