З Китаю до України везуть не ті тести для діагностики коронавірусу

22.03.2020 15:31

Літак з Китаю привезе до України не точні тест-системи ПЛР для діагностики коронавірусу Covid-19, а швидкі експрес-тести

"В Китайському літаку – експрес-тести. В мене все", - написав він у Facebook, але згодом видалив пост.

Експрес-тести набагато менш точні і дозволяють виявити в організмі не сам вірус (чи його відсутність), а лише антитіла, які починають вироблятись лише на 5-6 день після появи симптомів. Водночас від зараження до появи перших симптомів може пройти щонайменше два тижні.

Результатом такого тесту є лише не дуже точна відповідь на питання - чи були в організмі людини антитіла проти вірусу 5-6 днів тому. Негативний результат не може виключити наявність зараження. Позитивний - теж дуже приблизний, повідомив експерт Міністерства охорони здоров'я Павло Паламарчук

Цей тест не дає жодної корисної інформації у боротьбі з епідемією, до того ж, його результати отримують запізно, адже на час появи перших симптомів легені хворих вже зазвичай серйозно уражені. Перевіряти ними приїжджаючих до країни, які вже є носіями вірусу, але поки що не мають симптомів, та осіб, які контактували з хворими, безсенсовно.

"Для ефективної боротьби з епідемією потрібні тест-системи (ПЛР-тестування). Для достовірної перевірки груп ризику, всіх, хто повернувся протягом останніх двох тижнів із-за кордону, всіх контактів захворівших, суперпереносчиків", - наголошує адвокатка Євгенія Закревська.

Без необхідної кількості ПЛР-тестування Міністерство охорони здоров'я не володіє достовірно інформацією про кількість хворих в країні, а статистика не дає повної картини.

Отже, неможливо запровадити адекватні протоколи тестування і уточнити необхідні карантинні заходи – посилити щодо ймовірно уражених кластерів і зменшити загальний негативний вплив на економіку.

Близько 1,5 тисяч тест-систем Україні передала Всесвітня організація охорони здоров'я, військовослужбовцям в Донбасі 1 тисячу систем ПЛР закупили волонтери. Натомість уряд поки що не закупив жодної тест-системи, і з Китаю, попри бравурні заяви влади, ці життєво необхідні системи також не летять.

"А це означає, що ми найближчим часом так і не зможемо запустити адекватні протоколи тестування і контролювати поширення епідемії - а тим більше з нею ефективно боротись", - резюмує вона.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини