З копів – у копачі? Керівника державної бурштинової компанії раптово замінили на експолісмена

16.08.2019 12:00

Державне підприємство «Бурштин України», яке спеціалізується на видобутку, переробці та виготовленні ювелірних виробів з бурштину, було призначено генеральним підрядником пілотного проєкту, що мав би сприяти легалізації видобутку коштовного каменю, опинилось на межі банкрутства. Ба більше, в компанії раптово змінили керівника – про це повідомив «СтопКору» усунений в.о. гендиректора Дмитро Тягній.

«Сьогодні я прийшов на роботу, охорона мене не пустила, сказавши, що є новий директор. Вийшов нібито новий директор, що не надав жодних документів, жодних пояснень, розвернувся й пішов, і досі сюди не спускається. Я не розумію, чому, якщо він законно призначена особа, то чому він не хоче поспілкуватися ані зі мною, ані з вами», - наголошує пан Тягній.

Наприкінці липня цього року за наказом Держгеонадр на підприємстві змінили очільника. І зробили це тоді, коли в.о. генерального директора, який вже четвертий рік очолює підприємство, перебував на лікарняному. Ба більше, згідно з наказом, його звільнили за завершенням терміну трудового договору, якого взагалі не існує.

Та найцікавіше, що новим керівником стає... оперуповноважений Києво-Святошинського відділку поліції. Дивно, правда ж? Відомо, що торік Ігор Даниленко працював оперуповноваженим, а в цьому році став інспектором того ж таки відділку. Звільнився за кілька місяців до призначення на посаду директора ДП «Бурштин України».

Колишнього оперативника Ігоря Даниленка неочікувано призначили очільником державного підприємства

При цьому, звертаємо увагу, що у його деклараціях відсутня заробітна плата. Невже ті, хто брали його на роботу, не звернули увагу на це серйозне порушення? Та що стало причиною звільнення з попередньої роботи і різкої зміни діяльності – достеменно невідомо. Адже ні спілкуватися ані особисто, ані телефоном пан Даниленко не захотів.

Того ж дня знімальна група «СтопКору» вирушила до державного реєстратора, який і змінив керівника підприємства. Як виявилося, для того, щоб очолити державне підприємство, достатньо одного папірця та 24 години.

Тож усі дороги привели до Державної служби геології та надр України, яку очолює Олег Кирилюк. Та відповіді на запитання, в який спосіб було звільнено колишнього директора та призначено нового, і найголовніше, чому процес рекультивації умисно затягують, журналісти так і не отримали.

Наразі ситуація з пілотним проєктом та зміною керівника підприємства генерального підрядника нагадує заплутаний клубок. Однак звільнений директор та американський інвестор подали до суду і сподіваються на розв’язання конфлікту. Та крім того, пан Дмитро відправив листа до президента України, Володимира Зеленського з проханням допомогти в цій складній ситуації.

А «СтопКор» й надалі буде стежити за розвитком подій, про які повідомлятиме вже у наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини