З окупованого Донбасу до Якутії вивезли дві тисячі шахтарів

РФ перевозить до Якутії дві тисячі шахтарських сімей з тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини. Таке рішення ухвалив роботодавець гірників - російський холдинг "Колмар".

Girnyky
Гірники Фото: Alexander Rekun/Global Look Press

Офіційною причиною такого рішення стала відмова від вахтового методу. Тепер всі співробітники повинні жити там, де працюють, передає російське видання "РБК".

Усі шахтарі, а також члени їх сімей оселилися в місті Нерюнгрі. Компанія зізналася, що допомогла українським гірникам отримати російські паспорти.

Шахтарі їдуть до Якутії через відсутність роботи на окупованому Донбасі, де багато шахт зараз занедбані та затоплені.

Жителі Якутії відмовляються працювати на місцевих шахтах через низькі зарплати і важкі умови праці.

Холдинг "Колмар" включає вугледобувні підприємства, трейдингові і логістичні компанії, які займаються видобутком, збагаченням і поставками вугілля з Якутії.

У 2016 році холдинг найняв 200 українських шахтарів. Тоді гендиректором "Колмар" був Сергій Цивільов - уродженець Маріуполя. У 2018 році він став заступником губернатора Кемеровської області. Цивільов володів 70% акціями "Колмар", після призначення заступником губернатора ці акції перейшли до його дружини.

30% акцій належить Геннадію Тимченку - відомому в Росії мільярдеру, який активно інвестує в енергетичні проєкти. Тимченко близький до президента Путіна. У 1990-х роках він разом із Путіним брав участь в приватизації підприємств у Санкт-Петербурзі.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Донбасі викрили схему розкрадання коштів від ліквідації шахт.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини