З 1 квітня працюючим пенсіонерам перерахують пенсії

25.03.2021 18:59

Пенсійний фонд України з 1 квітня повинен провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Пенсії будуть перераховані для 2 млн осіб. Це передбачено ст. 42 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", передає "РБК-Україна".

pensionerka
Фото: Facebook

Згідно з законом, перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведений тим, кому пенсія була призначена, або вже перерахована два роки тому, тобто до 1 квітня 2019 року. Цей термін не залежить від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. Збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально.

Таким чином, перерахунок пенсій буде проведений не для всіх громадян. За даними Держстату, на сьогодні в Україні 2,7 млн пенсіонерів. З них вийшли на пенсію упродовж двох останніх років близько 700 тисяч. Таким чином, перерахунок буде здійснений приблизно для 2 млн пенсіонерів.

Для перерахунку пенсій громадянам не потрібно додатково звертатися до Пенсійного фонду.

"Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку", - йдеться в законі.

Нагадаємо, планова індексація пенсій у 2021 році відбулася з 1 березня з коефіцієнтом 1,11 і торкнулася 8 мільйонів пенсіонерів. Однак додаткові виплати отримали не всі.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Уруський задекларував понад 2,5 мільйона доходу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини